Şimdi yükleniyor

Facebook karara katılmadın ne demek

karara katılmadın facebook sorunu

Facebook karara katılmadın ne demek

Son Güncelleme tarihi 29 Ocak 2024 by Teknoloji Haber

Facebook karara katılmadın hatası ne demek? Genelde hesaba girerken kullanıcıların karşısına çıkan bir problemdir. Bu hata çıktığı zaman Facebook tarafından bir uyarı gelmektedir. Bu sebeple hesaba bir süreliğine erişim kısıtlaması gelir. Tabi kalıcı olarak askıya alınma durumu da mümkündür. Çözümü hesaplara göre değişken olabiliyor.

teknik destek

Oturum açarken giriş engeli uygulanıp, sonrasında karara katılmadın Facebook uygulamasında böyle uyarı alanların yapması gereken belki de beklemek olacak.

Sık yaptığınız olumlu ya da olumsuz her türlü eylemin bir sonucu olabiliyor. İşlem yapma sınırı denilen bir kavram var. Her yapacağınızın belli bir sınırı vardır. Örnek yanlış şifre girmeye çalışanların aynı ip üzerinden deneyecekleri belli bir deneme sayısı vardır. O sayıya ulaşıldığında tekrar denenmeyebilir.

Facebook karara neden katılmadın çıkıyor?

Bu uyarı pek çok kişiye gitse de ilk defa karara katılmadın sorunuyla karşılaşan kişiler bu durumda ne yapacaklarını bilemeyebilir. Fakat ilk olarak neden karara katılmasın sorunuyla karşılaşıldığını bilmek önemlidir. Facebook karara katılmadın hatası nedeni genel olarak aşağıdaki maddeler sonucunda olur;

 • Facebook üzerinden belirlenen kurallara uyulmadığı takdirde hesaba uygulanan kısıtlamalar sonucunda bu sorun çıkabilir.
 • Facebook hesabı üzerinden yapılan paylaşımların şüpheli olması sonucunda Facebook tarafından giriş engeli getirilebilir.
 • Paylaşılan gönderilerin içeriği belirli topluluklara zarar verirse ve bu yönden şikayet gelirse, hesaba yaptırım kararı çıkabilir.
 • Facebook’ ta sahte olan hesaplar tespit edildiği zaman, doğrulama yapılmamış olan hesaba karara katılmadın sorunuyla karşılaşabilir.
 • Çok fazla yaptığınız giriş denemeleri, başka yerlerden oturum açılması, aşırı takip ve yanlış şifre denemeleri de bu sınıfa girebilir.
 • Hesaplara gelen uyarılar dikkate alınmadığında ve uyarıların sebeplerine devam edildiği zaman karara katılmadın sorunuyla karşılaşmak mümkündür.

Diğer bazı sebepler

Aşağıdaki nedenler genelde karara katılmadın hatasının çok sık görülmeyen sebepleridir. Bu gibi nedenler sonucunda çıkan hatalarda genelde Facebook’un son sürümünün güncellenmesi ve bir süre beklemek iyi olacaktır.

 • Telefona yüklü olan farklı bir uygulama sonucunda Facebook hesabı zarar görmüş olabilir.
 • Facebook’un yardımcı servisleri ile alakalı aksaklıklar sonucunda karara katılmadın hatası oluşabilir.
 • Facebook hesabının kullanıldığı cihazın yazılım sorunları sonucunda sorun çıkmış olabilir. Facebook’a yeni gelen güncellemeler nedeniyle de karara katılmadın hatası çıkabilir.
Facebook-karara-katilmadin Facebook karara katılmadın ne demek
Facebook karara katılmadın ne demek

Karara katılmadın için çözüm önerileri

Facebook karara katılmasın hatası çözümü aslında tek bir yöntemle yapılır. Yukarıdaki sebepler sonucunda hesaba erişimin engellendiği belliyse itiraz seçeneği kullanılmalıdır. Facebook iletişim ile irtibata geçerek sorun çözüme kavuşturulabilir.

Facebook tarafından talep alındığı zaman açıklama ekranına bir liste sunulacaktır. Bu listenin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Liste gönderildikten sonra uzun süre dönüş olmazsa eğer aynı işlem yeniden tekrar edilmelidir.

Eğer liste sonuçlanmadıysa ve karara katılmadın hatasının çıkma nedenleri kullanıcı tarafından yapılmadıysa çok büyük ihtimalle sistemsel bir hata vardır. Sistemsel sorunlar genelde 1- 2 gün sonra kendi kendine düzelir.

Sürekli yaptığınız her ne varsa bunu durdurun ve belli bir süreliğine denemeyin.

Telefon, internet ve hesabın kısıtlanması durumlarında başka yerlerden ve cihazlardan giriş yapılmaya çalışılabilir.

Bilgisayardan ya da mobil tarayıcılardan giriş yapınız. Eğer oturumunuz açılıyorsa, oturum açmak için kullandığınız seçeneklerden bir kaçı açık değilse onları açıp ve o yöntemlerle giriş yapmaya çalışınız. Örnek instagram’ a bağlayıp onunla hesabınıza giriş yapınız.

Diğer bir öneri hesabınızın türünü değiştirmek olacak. İşletme gibi bir şeye çevrilmek belki işe yarar. Artı başkalarında aynı şeyler çıkıyor mu araştırmanız önemlidir. Belki bir şey yapmadan beklemeniz kendi kendine çözecek.

Uygulamadaki problemlerin yaşanması

Cihaza veya uygulamaya gelen sürümün uyum sorunlarına yol aşması mümkün. Burada ya eski olan uygulama versiyonlarından birini deneyeceksiniz. ya da ayarlarda bir şey deneyeceksiniz.

Android kullanıcılarının uygulamalar adlı bölüme telefonun ayarlarından girip, Facebook yazısına dokunup, önce önbellek ve arkasından güncelleme kaldırmanın çalıştırılması gerekiyor.

Facebook karara katılmadın hesap yaptırım sorunu

Hesabın askıya alınması, belli bir süreliğine kullanım cezası alması ve Facebook’ un bazı özelliklerinin kullanıma kısıtlanması gibi durumlarda başlıktaki sorun yaşanmakta.

Verilen karara itiraz eden hesap sahiplerinin haklılık derecesi sonucu etkileyecektir. İtiraz ettiğinizde size olası itiraz nedenlerini belirtmeniz istenirse, eldekiler mümkünse belgeli bir şekilde iletilsin.

Facebook karara katılmadın hakkında olası uygulayacağınız işlemler bu şekilde. Yardım için ilgili numarayla görüşmeyi denersiniz.

Sonraki öneri yazımız: Facebook Çok Sık Deniyorsun Hatası

teknik destek

2 yorum

comments user
tuna

facebook adresimle ilgili sorun yaşıyorum karar katılmadın yazısı çıkıp duruyor bildirimler geliyor ama sayfama giriş yapamıyorum

  comments user
  Teknoloji Haber

  Tarayıcı kullandığınızda yine aynı uyarı geliyor mu?