Şimdi yükleniyor

Facebook Lite güncelleme ile daha kullanışlı olacak

Facebook Lite güncelleme ile daha kullanışlı olacak

Facebook Lite güncelleme ile daha kullanışlı olacak

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

teknik destek

Facebook Lite güncelleme gelerek daha kullanışlı hale gelecek. Lite uygulaması genelde internet az tüketir, internet kullanımda seçici ve cihazda pek yer kaplamaz. İşte haberin devamı…

Dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitesi ve sosyal medya ağı olan Facebook’un ilk olarak 2016 yılında kullanıcılarına sunduğu Facebook Lite uygulaması yeni düzenlemeler ve gerçekleştirilen güncellemeler ile daha kullanışlı bir şekilde sizlerle buluşuyor. Özellikle hız problemi yaşayan ve kısıtlı internet erişimine sahip olan Android cihaz kullanıcılarına sunulmakta olan Facebook Lite Messenger uygulamasının daha sade ve yalın halini sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. 

Facebook-Lite-guncelleme-ile-daha-kullanisli-olacak-2 Facebook Lite güncelleme ile daha kullanışlı olacak

Facebook messenger uygulamasının daha sade hali olan ve hız problemlerinde Facebook üzerinden sohbetlerinizi rahatlıkla gerçekleştirmenizi sağlayacak olan Facebook Lite uygulaması iyileştirmeler ile daha hızlı bir şekilde kullanılabilecek. Ortalama 10 MB dosya boyutuna sahip olan Facebook Lite uygulaması geliştirilir iken aynı zamanda Messenger uygulamasında yer alan ve daha önce Lite uygulamasında bulunmayan sohbet kişiselleştirme özelliğine de sahip oldu.

Facebook takma ad ve sohbet kişiselleştirme

Facebook Messenger uygulamasının en popüler özellikleri olan ve kullanıcılar tarafından çok fazla kullanılan takma ad özelliği artık Facebook Lite uygulamasında da yer alacak. Yeni güncelleme ile birlikte sohbetlerinizi kişiselleştirmek için kullanılan balon renklendirmelerini de gerçekleştirebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş sohbetler özellikle farklı renkler ve baloncuklar kullanma imkanı sunarak görüntü olarak dikkat çekiyor. Lite uygulamasındaki yeni güncellemede son detay ise GIF butonu. Yeni eklenen GIF butonu ile birlikte 3. taraf uygulamalardaki bir GIF’i paylaşabileceksiniz.

teknik destek