Şimdi yükleniyor

Google Drive Android nasıl yedek alınır?

Google Drive Android nasıl yedek alınır?

Google Drive Android nasıl yedek alınır?

Android telefonun yedeği Google Drive ile nasıl alınır? Android yedek almak için en çok tercih edilenlerden biri olan Google’ nin hizmeti 15 GB’ ta kadar ücretsiz kullanım sunmakta.

Günümüz teknoloji devi olan Google, yani İnternet’in babası neredeyse her telefonda, bilgisayarda ve türlü çeşit cihazlarda bulunuyor. Hayatımıza bu kadar girmiş olan Google bizlere en iyi hizmeti vermek için oldukça sıkı çalışıyor. Google hizmetlerinden biri olan Google Drive, Kullandığınız telefona ait; uygulamalar, çağrı geçmişi, cihaz ayarları, kişiler, takvim, kısa mesaj, fotoğraflar ve videolar gibi verileri İnternet üzerinde bulunan hesabınıza yedeklenmesini sağlayan bir depolama-yedekleme uygulamasıdır.

teknik destek
Google-Drive-Android-nasil-yedek-alinir-2 Google Drive Android nasıl yedek alınır?
Android telefon yedeğini Google Drive ile alma

Google Drive nedir?

Google Drive, Google ait bir bulut depolama uygulamasıdır. Çoğu Android telefonda yüklü olarak gelir ve her G-mail hesabına ait bir hesabı olur. Google herhangi bir mail açtığınızda size, Drive hizmetini ücretsiz olarak sunar. Google Drive hizmetini kullanmak için telefonunuza Drive uygulamasını yüklemeli ve sahip olduğunuz mail hesabı ile uygulamaya giriş yapmalısınız. Google Drive hesabınızda bulunan yedeklere, İnternet bulunan her cihazdan kolaylıkla erişebilir ve kullanabilirsiniz.

Google Drive yedekleme

Android Google Drive yedek alma, işlemini yapabilmek için telefonunuzun Android 6.0 sürümünden yüksek bir sürüme sahip olması ve herhangi bir G-mail hesabına sahip olmanız gerekir. İndirdiğiniz uygulamaya kendi bilgilerinizi doldurarak giriş yapmalı ve karşınıza gelen ekrandaki yedekleme seçeneklerini size uygun olan şekilde işaretlemelisiniz. Ayarladığınız süre zarfına göre göre Drive uygulaması, İnternet’e bağlı olduğunuzda yedekleme yapacaktır.

Drive’ın yapacağı yedekleme dışında el ile de yedekleme yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun yedekleme-geri yükleme, bölümüne giderek Google hesabınızı seçmeli ve verileri senkronize etmelisiniz.

Google Drive Android yedek alma işlemi için telefona ilgili uygulamasını yüklemeniz ve oturumu açmanızı öneririz. iPhone Google Drive yedek alma haberimizle resimli anlatımı görebilirsiniz.

teknik destek