Şimdi yükleniyor

Google YouTube Gmail çöktü mü? Giriş yapılamıyor

Google YouTube Gmail çöktü mü Giriş yapılamıyor

Google YouTube Gmail çöktü mü? Giriş yapılamıyor

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Google’ın en gözde servislerinden olan Gmail ve Youtube’a girişler bir süreliğine durdu. Kullanıcıların aklına hemen Google YouTube Gmail çöktü mü? Sorusu geldi.

teknik destek

Bugün (Cumartesi) 14.30 itibari ile hem Youtube’a hem de Gmail’e girişler mümkün olmuyordu. Milyonlarca kullanıcı hesaplarına erişim sağlayamadı. Sorunun sadece Türkiye merkezli olduğunu söylemekte yarar var. Diğer ülkelerde herhangi bir sorun yaşanmadı. Özellikle yaşanan görsel aramalarında kullanıcılar istedikleri sonuçları alamadılar.

Konu ile ilgili Google bir açıklama yapmadı. Ayrıca Adsense reklamlarında da sorun var. Bir çok internet sitesinde ve Youtube videosunda reklamlar çıkmadı. Adsense reklamlarının çıkmaması ciddi bir kazanç kaybı olarak ön plana çıkan sorunların başında geldi. Ayrıca sorun sadece Youtube ve Gmail’de değildi. Youtube, Google Drive, Google Play Store, Analytics, Google Webmasters / Search Console’e kısıtlı erişim sağlandı. Bazı uygulamalara erişim sorunu belli aralıklarla şuan için devam ediyor. Sorunun tam olarak ne zaman giderileceği konusunda ise net bir bilgi yok. Google’dan kısa süre içerisinde bu sorun hakkında açıklama yapılması bekleniyor.

Google YouTube Gmail çöktü mü? SON DURUM

Şuanda Youtube ve Gmail’e erişim sağlanıyor ancak bazı uygulamalarda ve Youtube ve Gmail’e erişimde ciddi sorunlar yok.

Kısa süre içerisinde teknik sorunun çözülmesi bekleniyor. Tekrar belirtelim Google bu sorunlar ile alakalı bir açıklama yapmadı.

teknik destek