Şimdi yükleniyor

Göz Dolduran, Yepyeni iPhone 8 Konsepti

2017 iPhone

Göz Dolduran, Yepyeni iPhone 8 Konsepti

Son Güncelleme tarihi 24 Nisan 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8’le ilgili gündem durulmak bilmiyor. iPhone 7’nin tanıtıldığı günden bu yana, peşi sıra ortaya atılan söylentiler ve sızıntılarla gündemdeki yerini koruyan iPhone 8, Eylül ayına yaklaşıldıkça daha da şiddetli söylentilerle, sızıntılarla ve tasarımcıların hayal dünyasında bulduğu hayatla gündemde.

teknik destek

Güvenilir analizleriyle bilinen Benjamin Geskin, Twitter’da yepyeni iPhone 8 konseptlerini paylaştı. Bu onun hayal dünyasındaki iPhone modeli değil, söylentilerden ve sızıntılardan, en önemlisi ise kendi kaynaklarından edindiği bilgileri @le.pich ile hayat buldurmasıydı.

Hafif kavisli, uçtan uca OLED ekranla gelmesi beklenen iPhone 8’in, şaşırtıcı tasarımsal ve donanımsal özelliklere sahip olması bekleniyor. Bu özelliklerden ilki ön kameranın 3D görüntüleme yeteneğine sahip olması. Böylece ön kameranın derinlik analizi yapabilme gibi pek çok özelliğe sahip olması söz konusu. İkinci özellik ise, çift lensli arka kameranın artırılmış gerçeklik için yatay değil de dikey olarak konumlandırılması. Elbetteki bunun altında farklı sebepler yatıyor olabilir ancak ilk tahminler bu yönde.

Üçüncü ve belkide görüntü açısından en önemli özellik ise ekranın hemen hemen hiçbir çerçeveye sahip olması. Yani tam olarak bir çerçevesiz iPhone’dan söz ediyoruz diyebiliriz. Ön kamera, yakınlık sensörü gibi donanımların da ekranın altına konumlandırılması gündemde. Cihazın kenarlarını çevreleyen çerçevenin, güçlendirilmiş, paslanmaz çelikten mamül edilmesi gündemde.

Elbetteki iPhone 8 için konuşulan şeyler bunlardan ibaret değil. Kablosuz şarj özelliği, ekrana entegre edilmiş Touch ID, sanal ana ekran düğmesi ve daha fazlası.

Paylaşılan yeni iPhone 8 konseptinde, görüntü açısından bahsi geçen pek çok detay gösteriliyor. İşte, o göz dolduran, yepyeni iPhone 8 konsepti;

teknik destek