Şimdi yükleniyor

Her Yönü ile iPhone 8 İncelemesi [Video]

iPhone 8 Renk Seçenekleri

Her Yönü ile iPhone 8 İncelemesi [Video]

Son Güncelleme tarihi 10 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Yeni iPhone modellerinin tanıtılacağı Eylül lansmanına artık oldukça yakınız ve Apple’ın radikal tasarım değişiklikleriyle sunacağı uçtan uca OLED iPhone’unda neler göreceğimiz konusunda bize fikir vermesi açısından iPhone 8 maketleri şu anda elden ele dolaşıyor.

MacRumors, MobileFun ve Olixar aracılığıyla iPhone 8 maketlerini eline almış ve cihazın tasarımını yakından inceleyerek, mevcut iPhone modellerine kıyasla hangi ölçülerde olduğunu gösteren özel bir video hazırlamış.

Videodaki iPhone 8 maketi gümüş renkte ve cam kaplama gövdesi sayesinde beyaz ile gümüş arasında bir renkteymiş gibi gözüküyor. Maketin ön tarafında uçtan uca bir ekran yer alıyor ve cihazın etrafını çepeçevre saran paslanmaz çelik çerçeve bariz bir şekilde göze çarpıyor.

Cihazın ön kısmında, ince gümüş bir çerçeve yer alıyor ve ayrıca hoparlörü, ön kamerayı ve sensörleri bünyesinde barındıran bir çentik mevcut. Bu çentik düzeni yeni yüz tanıma özelliğinin kullanılabilmesi ve uçtan uca ekranı desteklemek için tasarlandı.

Cihazın sağ tarafında uzunluğu artırılmış güç düğmesi yer alırken, diğer tarafında standart ses düğmeleri ve sessiz düğmesi bulunuyor. Alt kısmında lightning portu ve hoparlör delikleri yer alıyor ancak standart 3.5mm kulaklık girişi yok.

iPhone 8’in boyutuna gelince, iPhone 7’den biraz daha büyük ve iPhone 7 Plus’tan ise çok daha küçük ancak ekran boyutu kalın çerçevelerin ortadan kaldırılması sayesinde neredeyse iPhone 7 Plus ile aynı. Videodaki iPhone 8 sadece bir maket ve bu sebeple işlevsel herhangi bir yönü yok. Apple’ın, iPhone 8’in gövdesini cam kaplama olacak şekilde dizayn etmesinin nedeni ise, aygıtın bir kablosuz şarj aksesuarı ile çalışmasına izin vermek.

MacRumors’un elindeki maket gümüş renkli ancak siyah ve bakır altın renkli maketler de şu anda piyasada dolaşıyor. Ayrıca Apple’ın iPhone 8, iPhone 7s ve 7s Plus’ı sadece üç renkte sunacağı öngörülüyor; gümüş, altın ve siyah.

Bu maketlerin iPhone 8’i tam olarak temsil edip etmediği kesin değil ama Apple’ın tedarikçilerinden elde edilen sızıntılar sayesinde dizayn edildiğinin altını çizelim. Özellikle de iOS 11’in ileriki bir sürümünü çalıştıran HomePod’un test yazılımının ortaya çıkması ile iPhone 8’in pek çok yönü belirgin hale geldi ve bu sayede, iPhone 8’in videodaki maket ile eşdeğer bir tasarıma sahip olacağı düşünülüyor.

teknik destek