Şimdi yükleniyor

Hi-Level internet ayarları

Hi-Level internet ayarlari

Hi-Level internet ayarları

Son Güncelleme tarihi 28 Mayıs 2020 by Teknoloji Haber

Hi-Level Smart TV internet ayarları yapılandırılması yapılırken alınan bağlantı hatalarında yapılacaklara şöyle bir göz atacağız.

teknik destek

Her evin olmazsa olmazı televizyonlar akıllı sistemler olarak yeni fonksiyonlar kazandıkça, ortaya yeni fonksiyonlarda sorunlar da kaçınılmaz oluyor. Bazen bilgisayar ve telefon uzantısı, bazen paralı kanalları izlemek için kullandığımız akıllı sistem televizyonlarda en sık karşılaşılan sorunlardan birinin çözümünü sunacağız.

O sorunda; Hi-level kablosuz bağlanmıyor sorunu. Bu sorunu yaşayanlar için yazımız iki adımlı bir çözümü içerecek. Ek bilgi garanti servis ağını Vestel vermekte.

Birinci çözüm

Hi-level aklı TV sistemlerinde internet bağlantısı için iki özellikli TV bulunmakta. Bunlardan biri kablolu ve kablosuz ağ özelliğine sahipken, biri ise, sadece kablolu ağ özelliğine sahip.

Eğer televizyon ayarlarınızda ağ ismi görünmüyorsa, televizyonunuzda kablosuz bağlantı özelliği yok anlamına geliyor. Buna rağmen televizyonunuzu kablosuz kullanmak istiyorsanız, çözümü var.

O da ‘Veezy 100” USB dongle’ına ihtiyacınızı var. Bu yardımcı aparatı, televizyonunuzun USB girişlerinden birine takarak, ‘Ağ Ayarları’menünüzden, kullanılabilir kablosuz ağları görebilirsiniz. Kullanacağınız ağı seçip, sanal klavye ile şifrenizi girerek sorunu çözebilirsiniz.

İkinci çözüm

Bu çözüm kablosuz ağ özelliğine sahip hi-level TV’ler için geçerlidir. Daha önce kablosuz bağlantı sağlayıp aniden bu sorunu yaşıyorsanız, ağ ayarlarınızı kontrol edip gerekirse, yeniden yapılandırmanız gerekiyor.

Bunun izlemeniz gereken adımlar;

  • Kumandanın ‘Menü’ kısmından ‘Ayarlar’ seçimini yapınız.
  • Ayarlar menüsünden ‘Ağ Ayarları’ seçimi yapınız.
  • ‘Şebeke Türü’ Seçimini ‘Kablosuz Erişim ‘olarak seçiniz.
  • Bu seçimi yaptıktan sonra ‘Ağ’ seçimini ‘Etkin’ olarak seçiniz.
  • Daha önce kablosuz kullandığınız için ’Yapılandırma Durumu’ karşısında ‘Bağlı’ yazdığını göreceksiniz.

Bu adından sonra yapmanız gereken altta ağınızı seçip, sanal klavyeden şifrenizi girerek, kablosuz ağ bağlantınızı yeniden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu adımları izleyerek sorunu çözmeden önce bir uyarı da yapmak yerinde olacaktır. Bazen televizyonun, ya da modemin yeri değiştiği içini, TV ve modem arasında mesafe açılabiliyor, bu durumda şebeke çekmemesine neden olabiliyor. TV’niniz modeme yeterli yakınlıkta olduğundan ve sorunun temassızlıktan kaynaklanmadığından emin olmak için kabloları kontrol ediniz. Unutmadan wifi bağlı ama internet yok ise dns tanımlamasını yapınız. Sonra modem yeniden başlatılsın.

hi-level-ayarlari Hi-Level internet ayarları
Hi-Level internet ayarları
teknik destek