Şimdi yükleniyor

Hotmail şifre sıfırlama değiştirme

hotmail şifre değiştirme

Hotmail şifre sıfırlama değiştirme

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

teknik destek

Günümüzde çoğunlukla Gmail ve Hotmail uzantılı mail adresleri kullanılır. Ancak her ne kadar sık kullanılıyor olsa da beni hatırla özelliği nedeniyle tarayıcı sıfırlama veya başka nedenlerden dolayı tekrar şifreyle oturum açmak zorunda kalana kadar. Çok sayıda kullanıcının parolasını genelde unutur. Yazımızda Hotmail şifre sıfırlama işlemi ve şifre değiştirme sorunuyla alakalı konuyu ele alacağız.

Bazı durumlarda hotmail hesapları uzun süre kullanılmayabilir. Bu durumda da mail hesapları için girişi şifreleri unutulur. Şifreleri unutulduğunda hesaplara giriş yapmak mümkün olmaz. Bu durumda parola sıfırlama yönteminin kullanılması gerekir.

  • Sorun bildiriminde bulunanlar için öneri adres support.microsoft.com/tr-tr/contactus/

Hotmail hesabının sıfırlanması nasıl yapılır?

Hotmail hesabının sıfırlanması için öncelikle:

  • Outlook.live.com adreslerine girilir.
  • Bu adres üzerinde yer alan Oturum Açın butonu tıklanır.
  • Açılan sayfa üzerinde oturum aç bölümüne mail adresi ya da daha önce tanımlanan telefon numarası yazılır.
  • Parola bilinmiyorsa parolayı unuttum butonu tıklanır.
  • Bu işlem sonrasında açılan sayfada daha önce hesap kurtarmak için belirlenen mail adresleri yazar.
  • Bu adreslerden birisi seçilerek kimlik doğrulaması kodunun gönderilmesi sağlanır.
  • Microsoft sıfırlama kodunun gönderileceği adresin kullanıcı tarafından tam olarak girilmesini ister.
  • Adres girildiğinde de kod alma butonuna tıklanarak belirlenen adrese gönderilen sıfırlama kodu kullanılarak parolanın sıfırlaması yapılır ve yeni şifre belirlenir.

Sıfırlama kodunun gönderileceği adresin belirlenmemesi

Hotmail parolalarını sıfırlanması için güvenlik kodu gönderilecek mail hesapları da bilinmiyor ya da tanımlanmamış olabilir. Bu durumda güvenlik kodunun gönderileceği adreslerin yazdığı sayfada bulunan benden bunlardan hiçbiri yok butonu tıklanır.

Bu tıklama sonrasında hesabınızı kurtarın bölümü açılır. Bu bölümde hesap sahibine iletişim kurulacak iletişim adresi sorulur. Bu bölüme bilinen mail adresi girilerek kodun hesaba gönderilmesi sağlanabilir. Daha sonra da hesaba gönderilen kodu sıfırlama sayfasına girilerek hesabın parolası sıfırlanabilir.

Yeni hesap açma durumu

Hesabın kurtarılması ve parolanın sıfırlanması için mail adresi bulunmadığında ise yeni hotmail adresi açılarak kodun gönderilmesi sağlanabilir. Bunun için Outlook adresi üzerinden hesap oluşturma sayfasına giriş yapılır. Daha sonra kullanılmak istenen mail adresinin ismi ve şifresi oluşturularak yeni hesap açılabilir. Sonrasında da giriş yapılamayan hesaplar için güvenlik kodunun yeni hesaba gönderilmesini talep edilerek eski hesaba kavuşulabilir.

Hotmail-sifre-degistirme Hotmail şifre sıfırlama değiştirme
Hotmail şifre sıfırlama değiştirme
teknik destek