Şimdi yükleniyor

Huawei, ABD’ yi pek sallamadı

cropped-Huawei-ABD-yi-pek-sallamadi-1.jpg

Huawei, ABD’ yi pek sallamadı

Son Güncelleme tarihi 4 Temmuz 2019 by Teknoloji Haber

Huawei, Trump’ un açıklamasını pek umursamadı. Bağımsızlık olabilmek için kendi yazılımı ve kendi donanımını geliştirmeye devam edecek.

teknik destek

ABD’ nin Çin’ e uyguladığı yaptırımlardan en büyük zarar gören markalardan biri olan Huawei için Trump’ ın açıklamaları acaba Huawei’ ye yeşil ışık mı yaktılar düşüncesini ortaya çıkardı.

G20′ den sonra ABD’ nin Huawei’ ye dönük yaptırımlardan geri dönülecek gibi görünen açıklamaları önemli bir hamle gibi durdu. Zira Başkan’ ı önemli markalar uyarmıştı. Huawei’ yi büyük bir güç haline getirebilirsiniz diye.

Huawei, ABD’ li bazı şirketlerin önemli müşterilerinden biri. Çok alanda ticareti ilişkileri olan Huawei, dolaylı yollarla bu büyük şirketleri de etkiliyor.

Yakın zamanda Google’ un yönetimin aldığı kararları eleştirmesi ve strateji olarak bu karardan dönülmesi çağrısında bulunmuştu. EEE kendi elleriyle daha da büyütebilirler. Kendi işlemcisi, kendi yazılımı ve yedek parçaları…

Huawei-ABD-savasi-2 Huawei, ABD' yi pek sallamadı
Huawei, ABD’ yi pek sallamadı

Huawei CEO’ sunun yaptığı bir açıklama meydan okur gibi bir durumunu ortaya çıkardı. Ne demişti diyenler için aşağıdaki açıklamasını iyi okumanızı öneririz.

Trump geri atmış olması Huawei acısından pek etkisi olmadığını belirtti. Şirket dışa bağımlılığın minimum seviyelere indirilmesi için çalışmalarını sürdürme kararı aldı.

Huawei yine bu şekilde bir durumla karşılaşmamak için kendi ihtiyaçlarını görür hale gelmesi için geliştirme ve üretmeye devam edecek.

Bu ambargolar Huawei’ yi etkilese de dolaylı yolla Huawei’ nin yararına oldu gibi duruyor.

teknik destek