Şimdi yükleniyor

Huawei Harmony nedir yeni işletim sistemi mi?

Huawei Harmony nedir yeni işletim sistemi mi?

Huawei Harmony nedir yeni işletim sistemi mi?

Son Güncelleme tarihi 18 Eylül 2019 by Teknoloji Haber

Huawei, Harmony işletim sistemi için patent başvurusunda bulundu. Söylentilere göre Harmony bilgisayar işletim sistemi olarak alınacak. Laptop ve bazı cihazlarda kullanılması bekleniyor.

teknik destek

ABD’ nin Huawei’ ye karşı yaptığı kısıtlamalarla Huawei’ nin kendi yolunu izleme kararı neticesinde bağımlılığı aza indirmek için şirket harıl harıl çalışmalarını sürdürüyor. Kısa süre önce ArkOS mobil işletim sistemi hakkında bilgiler dolaşıyordu. Yakında bu yazılımla karşılaşacağız. Şimdide şirket bilgisayar için yazılım çıkarıyor.

Harmony, Huawei’ nin yeni işletim sistemi olarak sızdırıldı. Laptop ve mobil ürünlerde kullanımı bekleniyor.

3 Gün önce marka başvurusu yapıldı. Harmony olarak adlandırılan sistem için henüz resmi bir açıklama bulunmamakta.

Harmony-nedir-2 Huawei Harmony nedir yeni işletim sistemi mi?
Huawei Harmony nedir

Harmont geliyor

Hormony mobil cihazlarda da kullanılması bekleniyor. Şirket 2015′ den beri kendi sistemini oluşturmaya çalıştıklarını açıklamıştı.

ArkOS, bu yılın son çeyreğinde Huawei kullanıcılarının kullanımına açılabilir. Diğer sistem için çalışmalar ne durumda bir açıklama gelmedi.

Huawei, Android tabanlı sistem mi tercih ediyor yoksa bağımsız mı bu da belli değil. Ama bağımlı veya bağımsız bir sürümün kısa vadede Huawei için pek olumlu olmayabilir. Ama uzun vadede önemli bir etki oluşturabilir.

teknik destek