Huawei Harmony nedir yeni işletim sistemi mi?

0
Huawei Harmony nedir yeni işletim sistemi mi?

Huawei, Harmony işletim sistemi için patent başvurusunda bulundu. Söylentilere göre Harmony bilgisayar işletim sistemi olarak alınacak. Laptop ve bazı cihazlarda kullanılması bekleniyor.

ABD’ nin Huawei’ ye karşı yaptığı kısıtlamalarla Huawei’ nin kendi yolunu izleme kararı neticesinde bağımlılığı aza indirmek için şirket harıl harıl çalışmalarını sürdürüyor. Kısa süre önce ArkOS mobil işletim sistemi hakkında bilgiler dolaşıyordu. Yakında bu yazılımla karşılaşacağız. Şimdide şirket bilgisayar için yazılım çıkarıyor.

Harmony, Huawei’ nin yeni işletim sistemi olarak sızdırıldı. Laptop ve mobil ürünlerde kullanımı bekleniyor.

3 Gün önce marka başvurusu yapıldı. Harmony olarak adlandırılan sistem için henüz resmi bir açıklama bulunmamakta.

müşteri hizmetleri
Harmony-nedir-2
Huawei Harmony nedir

Harmont geliyor

Hormony mobil cihazlarda da kullanılması bekleniyor. Şirket 2015′ den beri kendi sistemini oluşturmaya çalıştıklarını açıklamıştı.

ArkOS, bu yılın son çeyreğinde Huawei kullanıcılarının kullanımına açılabilir. Diğer sistem için çalışmalar ne durumda bir açıklama gelmedi.

Huawei, Android tabanlı sistem mi tercih ediyor yoksa bağımsız mı bu da belli değil. Ama bağımlı veya bağımsız bir sürümün kısa vadede Huawei için pek olumlu olmayabilir. Ama uzun vadede önemli bir etki oluşturabilir.

Son güncelleme:

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.