İçerik mevcut değil hay aksi bir hatayla karşılaştık Twitter

Twitter’ da yapılan paylaşımlara baktığınızda bazen “içerik mevcut değil hay aksi bir hatayla karşılaştık Twitter” hatası çıkanlara kısa bir açıklamamız olacak. Şu an çıkan uyarı belki bir çoğunda görülebilir.

müşteri hizmetleri

Hay aksi bir hatayla karşılaştık, Twitter hatalarından seyrek çıkanlardan biridir. Genelde sayfayı bir kaç kez yenilediğinizde sorunsuz içerik görüntülenir. Yine de uyarı sürekli devam edenlere denemeleri için önerilerimiz olacak.

Başlıkta bulunan uyarı bazılarından sadece içerik mevcut olmadığını bildiren mesaj halinde çıkarken bazılarında her iki durumda yaşanır. Kısaca birbirine bağlı bir uyarı denilebilir.

İçerik neden mevcut değil yazıyor

  • Paylaşım yapan kişinin paylaştığı bağlantı, video içeriği vs kaldırılmış olabilir.
  • Topluluğu rahatsız edici davranışları sergileyenlerin paylaşımları yasaklanabilir. Ya da kısıtlanabilir.
  • Kullanıcı kendisi içeriği kaldırmış olabilir.
  • Kullanılan hesap, tarayıcı, uygulama veya yüklü olan bir uygulama ayarı içeriği uygun görmemiş olma olasılığı var.
  • İçeriği yayınlayan kişi veya içeriği oynatmak isteyen hesabın kısıtlanmış olması mümkün.

Çok daha fazla sebep yazabiliriz. Lakin gerek olmadığını düşünerek yapmanız gerekenlerden söz edeceğiz.

Hay aksi bir hatayla karşılaştık sorunu

Güncel Tweet paylaşımlarına baktığınızda geçici görüntüleme sorunları çıkabiliyor. Bunlardan biri Twitter hay aksi bir hatayla karşılaştık hatasıdır. Uyarı günlük yaşayanlar olduğu gibi anlık yaşayanlarda oluyor.

Kullanıcıların bir çoğu uyarıyı yanlış anlayabiliyor. Engellenmiş olabilir miyim veya ağ çöktü mü yazanlarla karşılaşabilirsiniz. Yukarıdaki ikinci başlık ve üçüncü başlığın çözümü ne olacağını aşağıya ekleyeceğiz.

Uygulama aksaklıklarının yaşanması

Kullanılan uygulamaların birbirini etkilediği anlar yaşanabiliyor. Arka plandakilerin neler yaptığına bakılması gerekebilir.

Cihazın yazılımının uygulamanın sürümüyle uyum göstermemesi. Bizim buradaki önerimiz kaldırıp uygulamanın eski sürümlerinin denenmesi.

Uygulamadaki kısıtlamaya yönelik ayarların incelenmesi. Bu cihazdaki başka bir uygulamanın da aynı şekilde kontrolü gerekebilir.

Hesaba uygulanan yaptırımlar

Geçici yaptırımlara uğrayan bir çok hesabın bunun farkında olmadığını düşünüyoruz. Ya telefondan ya uygulamadan kaynaklı olduğunu düşünürler. Yaptırım uygulandığında verilen ceza içeriğe göre şekillenir. Örnek paylaşımlar, beğeniler veya yorumların bir süre engellenmesi mümkün. Hatta belki gizlilik devreye dahi girebilir.

Şüpheli görülebilecek davranışları sergileyen hesapların yaptığı tüm paylaşımların incelenmeye alınabileceğini belirtelim. Hatta belki hesabın doğrulanması istenilebilir.

Ceza testi yapmak isteyenlerin profil alanına girdiğinde bir şey değişebiliyor mu diye denemelerini öneriyoruz. Ağ arızalarında ve yaptırımlarda buna izin verilmez.

Güncellemelerin çıkaracağı olumsuzluklar

Çok fazla denk gelebileceğiniz bir durum değil. Geçmişte sık yaşanırdı ama şimdilerde yılda belki bir kez görülebilir. Geliştirici tam test etmeden yeniliği hayata alır ve sonrasında oluşabilecek hataların geri dönüşlerine göre yol alınır.

Olurda telefonun veya uygulamanın güncelleştirmelerinde sıkıntı çıkarsa, eski versiyona veya versiyonlardan bir kaçını yükleyerek deneyelim. Yapılabiliyorsa tekrardan güncellemeyi çalıştırabilirsiniz.

İçerik mevcut değil hay aksi bir hatayla karşılaştık Twitter
müşteri hizmetleri

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.