Şimdi yükleniyor

Instagram Reels izlenme sayısı görünmüyor çıkmıyor

reels izlenme görünmüyor

Instagram Reels izlenme sayısı görünmüyor çıkmıyor

Son Güncelleme tarihi 24 Aralık 2021 by Teknoloji Haber

Instagram Reels izlenme sayısı görünmüyor ya da izlenme sayısı çıkmıyor şeklinde yazılan şikayetlerin bir çoğunda yapılacak işlemler genelde aynıdır.

teknik destek

Reels izlenme sayısı Instagram kullanıcılar için önemlidir. Çünkü bir reels videosunda ne kadar fazla izlenme varsa aslında o kadar fazla etkileşim olduğu görülür. İzlenme sayısının 0 olarak görülmesi de o videoya hiç etkileşim gelmediğini gösterir. Etkileşimin gelmemesi de videoyu öne çıkarmaz. Bu da takipçi sayısının düşmesine neden olur.

Reels izlenme sayısı çıkmıyor sorunu

Reels izlenme sayısı öğrenme için videonun üzerine gitmek ya da istatistiklerden kontrol etmek yeterli olacaktır. Videonun üzerine tıklandığı zaman ekranın sol alt köşesinde ne kadar izlenme aldığı görülür. Aynı zamanda videonun içerisine girmeden direkt ekranda bir göz işaretinin yanındaki sayı o videonun ne kadar izlendiğini gösterir. Yani göz işareti videonun izlenme simgesidir. Kişiler videolarının istatistiklerine tıkladığı zaman ne kadar izlendiği ne kadar beğeni aldığını ve ne kadar yorum aldığı gibi pek çok etkileşime ulaşabilmektedir.

Reels izlenme sayısı önceden yüksek olan ve son atılan videolarda hiç izlenmenin olmaması üzerine kullanıcılar şikayet eder. Bu sorun pek çok kişide gözlemlenebilen bir sorundur. Vidonun istatistiğine girildiği zaman tüm etkileşimleri gösterir. Fakat videonun üzerindeki göz simgesinin yanına bakıldığı zaman izlenme sayısının 0 olduğu görülür. Bu durum genelde sistemsel bir sıkıntı olabilir. Ya da izlenme sayısı diğer etkileşimlerden daha geç Instagram algoritmasına düştüğü için sıkıntı yaratmış olabilir. Bu problemi çözmenin yolları da bulunmaktadır.

Reels izlenme sayısı görünmüyor çözümü

Instagram reels izlenme sayısı gözükmüyor sorununun çözümü mevcuttur. Bu durumda ilk olarak istatistiklere bakmak gerekir. Eğer orada da bir etkileşim gözlemlenmediyse videoyu hiç kimse izlememiş demektir. Bu da videonun ana sayfaya düşmediğini belli eder. Reels’ı silip yeniden yüklemek sorunu çözecektir.

Eğer istatistiklerde etkileşim olduğu görülüyorsa fakat videonun üzerindeki izlenmenin 0 olduğu gözlemlendiyse bu durumda sistemsel bir hata olduğu bellidir. Uygulamayı telefondan silip en baştan Instagram’a giriş yapmak sorunu çözecektir. Bir süre bekledikten sonra izlenmeler Instagram’a düşer. 1- 2 gün beklemeye rağmen hala izlenme sayısında artış gözlemlenmediyse ağın destek alanını kullanarak iletişime geçilmelidir. Teknik desteğe tüm sorun detaylı bir şekilde açıklanmalıdır. 2- 3 gün içerisinde sorun hallolmuş olacaktır.

  • Farklı bir telefondan, bilgisayardan veya mobil tarayıcı kullanılarak denenebilir.
  • Şüpheli olarak görülen işlemlerde hesabın bazı alanlarında kısıtlamalara gidilebileceğini söyleyelim. Yapmanız gereken ya hiç bir şekilde kullanım yapmadan o gün beklemeniz ya da farklı internetle ve cihazla tekrardan oturumunuzu açıp bakmanız.
  • Ceza alındığında ilgili gün dolana kadar belli özelliklerin çalışmama olasılığı var. Bu düşük kural ihlallerinde yaptırım olarak karşılaşılabiliyor. Profilinizde bir şeyi değiştirmeye çalışabilirsiniz. İzin vermezse kısıtlanma veya sistemde arızanın çıkma olasılığını düşünebilirsiniz.
  • Başkalarının aynı sıkıntılarla karşılaşıp karşılaşmadığını araştırınız.
  • Yapılan güncellemelerin bir sonucu olabilir. Kaldırıp denenebilir. Ya da uygulamanın farklı önceki sürümleri yüklenebilir. Test için bu şart.
instagram-Reels-izlenme-sorunu-1 Instagram Reels izlenme sayısı görünmüyor çıkmıyor
Instagram Reels izlenme sayısı görünmüyor çıkmıyor

Uygulamadaki aksaklıkların çıkma olasılığı

Yeni bir sürüm çıkarıldığında bazen kullanılan cihazlarla uyum sorunu yaşanabiliyor. Özellikle eski cihazlarda çıkma olasılığı daha yüksek. Biz burada önerimiz instagram’ ın kaldırılıp ve internette önceki eski bir sürümünü indirip kullanmanız.

Diğer bir olasılık sonradan kurduğunuz uygulamaların sorun çıkarması. Test için yakın zamanda kurduklarınızı kaldırınız.

Son olarak aşağıdaki sıralamayı uygulayınız:

  • Android kullanıcılarının ayarlar alanına girip “Uygulamalar” bölümüne geçmeleri gerekiyor,
  • Instagram olana seçeneğe geçiniz,
  • Açılacak bölümdeki önbellek, sonra güncellemeler kaldırmayı başlatın. Sonra hala aynı şekilde görünüyorsa o zamanda diğerlerini çalıştırınız.
teknik destek