Şimdi yükleniyor

Twitter yorumlar görünmüyor içerik mevcut değil hatası

Twitter yorumlar görünmüyor içerik mevcut değil hatası

Son Güncelleme tarihi 2 Nisan 2022 by Teknoloji Haber

Yapılan paylaşımlara baktığınızda bazen Twitter yorumlar görünmüyor “hay aksi içerik mevcut değil” hatası çıkanlara kısa bir açıklamamız olacak. Şu an çıkan uyarı belki bir çoğunda görülebilir.

teknik destek

Hay aksi bir hatayla karşılaştık, Twitter hatalarından seyrek çıkanlardan biridir. Genelde sayfayı bir kaç kez yenilediğinizde sorunsuz içerik görüntülenir. Yine de uyarı sürekli devam edenlere denemeleri için önerilerimiz olacak.

Başlıkta bulunan uyarı bazılarından sadece içerik mevcut olmadığını bildiren mesaj halinde çıkarken bazılarında her iki durumda yaşanır. Kısaca birbirine bağlı bir uyarı denilebilir.

İçerik neden mevcut değil yazıyor

İçerik mevcut değil hatasının çıkmasından sonra genelde Twitter yorumları göremiyorum sorunu karşımıza çıkar. Bazen ağdan kaynaklı bazı bölgelerde yavaş yavaş görülürken bazen ise aynı anda çok sayıda hesap sahibinin etkilendiği olur.

  • Paylaşım yapan kişinin paylaştığı bağlantı, video içeriği vs kaldırılmış olabilir.
  • Topluluğu rahatsız edici davranışları sergileyenlerin paylaşımları yasaklanabilir. Ya da kısıtlanabilir.
  • Kullanıcı kendisi içeriği kaldırmış olabilir.
  • Kullanılan hesap, tarayıcı, uygulama veya yüklü olan bir uygulama ayarı içeriği uygun görmemiş olma olasılığı var.
  • İçeriği yayınlayan kişi veya içeriği oynatmak isteyen hesabın kısıtlanmış olması mümkün.

Çok daha fazla sebep yazabiliriz. Lakin gerek olmadığını düşünerek yapmanız gerekenlerden söz edeceğiz.

Hay aksi sorunu

Güncel Tweet paylaşımlarına baktığınızda geçici görüntüleme sorunları çıkabiliyor. Bunlardan biri Twitter hay aksi bir hatayla karşılaştık hatasıdır. Uyarı günlük yaşayanlar olduğu gibi anlık yaşayanlarda oluyor.

Kullanıcıların bir çoğu uyarıyı yanlış anlayabiliyor. Engellenmiş olabilir miyim veya ağ çöktü mü yazanlarla karşılaşabilirsiniz. Yukarıdaki ikinci başlık ve üçüncü başlığın çözümü ne olacağını aşağıya ekleyeceğiz.

Twitter yorumlar görünmüyor hatası alanlardan bazılarının kullandıkları telefonlarda problem yaşanmasından dolayı sıkıntı çıktığı oluyor. Örnek yeteri kadar boş alanın olmaması veya tarih yanlışlığı buna benzer problemlere sebep olacaktır. Tabi net bunlardandır diyemiyoruz.

Sorunu bildirmek isteyenlerin talep gönderimlerinde de sıkıntı çıkarsa bilgisayar üzerinden işlem yapmalarını öneriyoruz. Artı tarayıcı ile kontrol ettiğinizde yorumlar çıkıyor mu bakmanız önemlidir.

Uygulama aksaklıklarının yaşanması

Kullanılan uygulamaların birbirini etkilediği anlar yaşanabiliyor. Arka plandakilerin neler yaptığına bakılması gerekebilir.

Cihazın yazılımının uygulamanın sürümüyle uyum göstermemesi. Bizim buradaki önerimiz kaldırıp uygulamanın eski sürümlerinin denenmesi.

Uygulamadaki kısıtlamaya yönelik ayarların incelenmesi. Bu cihazdaki başka bir uygulamanın da aynı şekilde kontrolü gerekebilir.

Hesaba uygulanan yaptırımlar

Geçici yaptırımlara uğrayan bir çok hesabın bunun farkında olmadığını düşünüyoruz. Ya telefondan ya uygulamadan kaynaklı olduğunu düşünürler. Yaptırım uygulandığında verilen ceza içeriğe göre şekillenir. Örnek paylaşımlar, beğeniler veya yorumların bir süre engellenmesi mümkün. Hatta belki gizlilik devreye dahi girebilir.

Şüpheli görülebilecek davranışları sergileyen hesapların yaptığı tüm paylaşımların incelenmeye alınabileceğini belirtelim. Hatta belki hesabın doğrulanması istenilebilir.

Ceza testi yapmak isteyenlerin profil alanına girdiğinde bir şey değişebiliyor mu diye denemelerini öneriyoruz. Ağ arızalarında ve yaptırımlarda buna izin verilmez.

Yaptırıma uğrayanların hesapları içerisinde bir şey değiştirmeye izin verilmez ya da özelliklerin bazıları çalışmaz. Örnek yorum yapamazsınız veya takip yapılmaz.

Güncellemelerin çıkaracağı olumsuzluklar

Çok fazla denk gelebileceğiniz bir durum değil. Geçmişte sık yaşanırdı ama şimdilerde yılda belki bir kez görülebilir. Geliştirici tam test etmeden yeniliği hayata alır ve sonrasında oluşabilecek hataların geri dönüşlerine göre yol alınır.

Olurda telefonun veya uygulamanın güncelleştirmelerinde sıkıntı çıkarsa, eski versiyona veya versiyonlardan bir kaçını yükleyerek deneyelim. Yapılabiliyorsa tekrardan güncellemeyi çalıştırabilirsiniz.

hay-aksi-bir-hatayla-karsilastik-Twitter-1 Twitter yorumlar görünmüyor içerik mevcut değil hatası
Twitter yorumlar görünmüyor içerik mevcut değil hatası

Twitter paylaşımlarda yorumlar çıkmıyor sorunu kullanıcının hesabı, interneti, kullandığı telefonla alakalı olma olasılığı olduğu gibi aynı zamanda ağla alakalı herhangi bir sebeple de alakalı olmakta. Öncelikle sıkıntı başladığı anda başka kimlerde aynı durum var araştırmanız gerekiyor. Sonrasında aşağıdaki konuyu okumanızı öneririz. Bu iPhone’ da görüldüğünde büyük ihtimal iOS desteğinin yetersiz kalmasından alakalı olduğu anlamını taşır. Android içinde geçerlidir ama bazen yeni sürümlerde sıkıntı çıkar ve biz eskisi ile devam ederiz.

https://www.applefoni.com/twitter-hay-aksi-bir-hatayla-karsilastik-iphone/
Twitter hay aksi hatası
teknik destek