Şimdi yükleniyor

iCloud şifremi unuttum şifre sıfırlama

iCloud şifremi unuttum şifre sıfırlama

iCloud şifremi unuttum şifre sıfırlama

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

iPhone iCloud şifremi unuttum nasıl açılır? İşte bu soru başlı başına sorun. İlk cevap telefonun faturası var mı? Yoksa Apple hesap açarken kullanılan e-posta adresini buluyor musunuz? Şifresini hatırlıyorsanız şifre sıfırlama yapılması önerilir. Peki bunun dışında alternatif nedir?

teknik destek

Apple kimlik parolası ile iCloud’ a saklanan verilere istenildiğinde geri ulaşabiliyorsunuz. Düşünün iPhone telefondaki fotoğrafları, rehberi, videolar, SMS ve WhatsApp mesajları silindi. iTunes ile bilgisayara da yedek almamıştınız. İşte devreye iCloud giriyor. Daha önce yedeklenen verileri çok kolay yoldan telefona geri yükleyebilirsiniz.

Apple güvenliğinde iCloud yedeklemesi alanında çok iddialıdır. iCloud’ daki verileri veya cihazı iPhone’ umu Bul ile uzaktan silebilirsiniz.

iCloud şifremi unuttum diyen için peki iPhone kayıtlı mail adresine erişiminiz yok mu? Cihaz kurulumda kullanılan e-posta adresiyle iCloud şifre sıfırlama yapılabilir. Yani Apple şifre sıfırlamasını maille yapabilirsiniz. iCloud için icloud.com‘ dan yapılabilir.

iCloud-sifremi-unuttum-sifre-kirma-2 iCloud şifremi unuttum şifre sıfırlama

iCloud şifremi unuttum iCloud şifre kırma yapılıyor mu?

iCloud güvenlik sorularına cevap vermeye çalıştınız mı? iCloud şifre sıfırlama da alternatif güvenlik seçenekleri açılabilir. Bazı iCloud şifremi unuttum diyen kullanıcılar iCloud şifre sıfırlama adımlarını bilmemekte. Eğer şifreyi kendileri belirlediyseler yani Apple hesabını kendileri açtıysa bir ihtimal şifre sıfırlamada ki seçenekler çözüm olabilir.

  • Apple’ ın icloud.com adresine girip şifre sıfırlamayı deneyin.
  • Bu 2162821511 numarayı arayınız. Apple müşteri hizmetleri.
  • Apple destek sayfasına giriniz apple.com/tr/support/iphone/contact.
  • Fatura varsa sıfırlama Apple iletişim hattından yapılabilir.
  • Fatura yok diyenler için çok az sayıda serviste bazı yöntemler denenebiliyor. Bazıları sahte fatura düzenleyip Apple’ ı arıyor.
  • iCloud şifre kırma programı bulunmuyor ama iCloud şifre kırma cihazı var.
iCloud-sifremi-unuttum-sifre-kirma-4 iCloud şifremi unuttum şifre sıfırlama
iCloud-sifremi-unuttum-sifre-kirma-3 iCloud şifremi unuttum şifre sıfırlama

iCloud nasıl açılır?

Apple iCloud şifre sıfırlama sitesindeki “Apple kimliği parolayı mı unuttun” seçeneğine dokunun.

Apple kimliğinizi unuttuysanız “Apple kimliğini unutursanız arayabilirsiniz” yazısına dokunun.

Apple e-posta adresi çok önemli bir bilgi. Her şeyi unuttunuz ama mail adresinin şifresini unutmayınız. iCloud mail şifremi unuttum diyenler aslında Apple hesap açarken kullandıkları mail adresinin şifresini unutuyorlar. Hotmail, Gmail veya Yandex gibi…

Hiç bir şeyi hatırlamıyorum da kalanlar büyük ihtimal farklı yöntemlerle işlem yapanların kapısını çalacak. Bazıları açıyoruz diyerek dolandırıcılık yapıyorlar. Ama uzun zaman önce yurt dışında bir web sitesinde imei verilerek cihaz açma ücreti ödenerek işlem yapılıyordu. Şimdilerde şifre kırma cihazları konuşulmakta.

iCloud şifre sıfırlama seçeneklerini inceleyin. Ulaşabildiğiniz varsa işlem yapınız. Takıldığınız yer için yorum bırakın.

teknik destek