Şimdi yükleniyor

İkinci El iPhone Nasıl Satılır?

İkinci El iPhone Nasıl Satılır?

İkinci El iPhone Nasıl Satılır?

Son Güncelleme tarihi 23 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Kullandığınız veya artık eskiyen iPhone’unuzu satışa çıkarmayı düşünebilirsiniz. Elinizdeki cihaz iPhone 5s de olabilir iPhone X de, anlatacaklarımız modellere göre değişen durumlar değiller.

iPhone’u satmanın en iyi yollarını ve satış yapabileceğiniz platformları sizlere aktaracağız. Ancak ilk olarak iPhone’u nasıl satışa hazırlamalısınız, sıfırlama işlemi nasıl yapılır, dikkat edilmesi gerekenler gibi konuların üzerinden geçeceğiz.

iPhone Nasıl Satılır?

Satış öncesi

iPhone’u satışa çıkarmadan, daha doğrusu teslim etmeden önce cihaz başkasına geçeceği için önemli verilerinizi ve dosyalarınızı cihazdan tamamen silmeniz gerekiyor. Bu durum yalnızca fotoğraflarınız, kişisel konuşmalarınızın o kişi tarafından görülmesiyle ile ilgili değildir. Bu durum kimlik hırsızlığına kadar gidebilir, dikkatli olmakta fayda var.

iPhone Nasıl Sıfırlanır?

  • İlk olarak iPhone’un eşli olduğu bir ürün varsa bağlantıyı ve eşleşmeyi kesin.
  • Cihazın yedeğini alın.
  • iTunes, iCloud ve App Store üzerindeki hesaplarınızdan çıkış yapın.
  • Ayarlar-Genel-Sıfırla-Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil yolunu izleyin. Apple kimlik ve parola bilgileriniz istenebilir, girin.
  • Yeni cihazınızda iMessage olmayacaksa, mesaj kaydınızı temizleyin.

İkinci El iPhone Nerede Satılır?

C8AB98AF-BFB1-4C3A-9F2E-BDA480B8DF56 İkinci El iPhone Nasıl Satılır?

iPhone, iPad ve Mac ürünlerinin satışını yapabileceğiniz çok fazla platform bulunuyor. Sahibinden, Letgo, Gittigidiyor gibi sitelerde kullanılmış Apple ürünlerini satışa çıkarabilirsiniz. Apple’ın kendi destek verdiği bir sistem de bulunuyor ancak tahmin edebileceğiniz gibi Türkiye’de çalışmıyor. Buna ek olarak eksi cihazınızı Apple’a geri dönüşüm için gönderirseniz, firma size sonraki alışverişleriniz için indirimler uyguluyor. Bu işlem için bir Apple mağazasındaki görevli ile konuşmanız gerekiyor.

teknik destek