Şimdi yükleniyor

Instagram beğeni gizleme kapatma çalışmıyor

instagram beğeni kapatma

Instagram beğeni gizleme kapatma çalışmıyor

Son Güncelleme tarihi 29 Eylül 2021 by Teknoloji Haber

teknik destek

Instagram beğeni gizleme kapatma olmuyor şikayetinde bulunanların bir kısmında sistem hatası olduğunu görüyoruz. Tabi birde kullanıcı tarafında oluşan sorunlardan alakalı olma olasılığı da aklımıza gelebiliyor. Bu konumuzda beğeni gizleme kapanmıyor problemden bahsedeceğiz.

Bir çoğumuz rahatsız olduğumuz durumlarda bir çok özelliği devreye alırız. Yaptığımız paylaşımların başkaları tarafından görülmesini istemediğimiz gibi beğenilerimizin de görünmemesini isteyebiliriz. Tabi bunu yaparken yanlış giden durumlarda olabiliyor.

Yazılarımızın çoğunda çıkan aksaklıkların bir çözümü olup olmadığına yer veririz. İlk defa karşılaştığımız sorunlarda ise eğer internette yer alıyorsa sizin adınıza gerekli araştırmaları yapıp ve sonunda bir çözümle yer veririz. Tabi yayınladığımız içeriklerimizin tümü çözüme kavuşturduğunu iddia edemeyiz.

Instagram beğeni nereden gizlenir?

 • Profil alanına giriyorsunuz,
 • Ayarlardan “Gizlilik” adlı seçeneğe dokunalım,
 • “Gönderiler” adlı yere geçelim,
 • “Beğeni ve görüntüleme sayısını gizle” yazılı alanın yanındaki butonu kullanınız.

Sonrasında dışarıya açıksa tarayıcı kullanarak deneyebilirsiniz. Artı başka bir kullanıcı hesabıyla bakılabilir.

Gizleme seçeneği çalışmıyorsa, sistemle alakalı olumsuz bir şeylerin çıkıp çıkmadığını araştırınız. Sonrasında oturumunuzu çıkışa atınız ve tekrardan şifre girişi yaparak kontrol ediniz.

instagram-begeni-sayisini-gizleme-3 Instagram beğeni gizleme kapatma çalışmıyor
Instagram beğeni gizleme kapatma çalışmıyor

Yukarıya eklediğimiz görseldeki yer alan buton nadir pasif görülebilir. Kapatma açma butonunun çalışmaması uygulamanın veya yazılımın sorunlarından biri olarak görülebilir.

Beğeni gizlemeyi kapatma çalışmıyor

Instagram beğeni gizle kapanmıyor sorununda yapacaklarınız bir çok aksaklıkta yapılan adımlardır.

 • Test adına varsa başka bir hesabınızla deneyiniz.
 • Başkalarında olup olmadığının testi için farklı bölgelerde denenebilir.
 • Uygulamaya gelen bir güncelleme olduysa önceki sürümle devam ediniz. Kısa bir zaman içerisinde yenisini çıkaracaklardır.
 • Yüklü uygulamalardan biriyle uyum sorunu yaşayabilir. Ya da yazılımın sürümüyle.
 • Çok defa denediğiniz bir şeyin geçici kısıtlamaya neden olabileceğini vurgulayalım. İşlem yapmadan bir gün geçmesi denenebilir.
 • Şüpheli görülen aktiviteler nedeniyle güvenlik devreye girebilir.
 • Farklı internetle ve telefondan denenmesi gerekebilir. Bir aksaklık olması mümkün. Artı tarihi kontrol ediniz.
 • Hesap türü adlı alandan işletmeye geçiş yapabilirsiniz. Denersiniz ve istediğinizde normal olan hesaba dönüş yaparsınız.
 • Geçici kapatmayı yapanların hesaplarında aksaklıklar bazen görülebiliyor. Zamanla düzeliyor.
 • Ceza durumlarında bazı özelliklerin kullanımını kısıtlayabilirler.

Sistem tarafındaki olumsuzluklarda bazılarının sebepsiz yere böyle şeylerle karşılaştığı oluyor. İnceleme talebini uygulamadan gönderebilirsiniz.

Hesap tarafındaki olumsuzluklara dikkat

Kişilerin çoğu kendi elleriyle hesaplarına zarar verebiliyor. Örnek takipçi ve beğeni sayılarını arttırmak adına kural dışı yöntemlere yönelebiliyor. Bunun sonucunda genelde kısıtlama veya kapatılan hesaplar oluyor.

Hesap sahibinin ceza alıp almadığının kontrol edilmesi adına genelde önerimiz profil alanından işlem yapmak oluyor. Bir şeyi değiştirmeye çalıştığınızda buna izin vermiyorsa, ya güvenlikle alakalı ya da yaptırımla alakalı olabiliyor. Tabi sistemdeki arızalardan biri çıkmamışsa.

İnternette yer alan gizli beğenileri görme dışında birde gizli hesaplara bakmakla ilgili yazılar çok sayıda vardır. Bunların bir kısmının sonucunda hesaplar çalınabiliyor. Bir kısım hesaplarda cezayla sonuçlanıyor.

Kendinden emin olanların itiraz etmek için uygulamadaki bildirim alanını kullanmalarını öneriyoruz.

teknik destek