Şimdi yükleniyor

Instagram hesabıma giriş yapamıyorum çıkış yaptın hesabı çıkışa atıyor

Instagram hesabıma giriş yapamıyorum çıkış yaptın hesabı çıkışa atıyor

Son Güncelleme tarihi 16 Aralık 2021 by Teknoloji Haber

Instagram hesabıma giriş yapıyorum çıkış yaptın lütfen yeniden giriş yap veya hesaptan çıkışa atıyor hatası her yıl kesinlikle karşımıza çıkıyor. Bir çoğu önce aklına gelen hesaplarının çalındığı düşüncesi. Haksızda değiller. Benzeri durumların bu sebepten oluştuğu anlarda var.

teknik destek

Şimdi şu an uyarının çıkma sebebi sistemdeki bir aksaklığın yaşanıyor olması. Bir kısım kullanıcının bu ve farklı uyarı metinleri ile karşılaştığını duyuyoruz. Önerimiz önce aşağıdaki ilk satırdakileri kontrol etmeniz olacak.

 • Bilgisayarınız varsa kesinlikle instagram.com’ da hesabınızı açınız. Erişiminiz varsa sorun etmeyin geçici bir şey olduğu anlamını taşıyor.
 • Yanınızda başka telefon varsa ondan deneyin. Artı kendi telefonunuzdan da başka bir instagram hesabının denenmesini de önerebiliriz.
 • Oturumunuzun açık olduğu tüm yerlerden oturumun sonlandırdığınızdan emin olunuz. Tekrar giriş yaptığınızda bu seferde farklı giriş yöntemini kullanın. Örnek numara ile veya e-postanızı yazarak açın.
 • Başka şehirlerde bir kaç kişiye bunu yaşayıp yaşamadıklarını sorabilirsiniz.

İçeriğimizde bununla bağlantılı bir başka sorununa da yer vereceğiz. Video veya fotoğraf eklendiğinde ters dönme durumları söz konusu olabiliyor.

Hesabıma neden giremiyorum?

Şu an ki durumun instagram tarafında görülen bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Aşırı bir kullanıcının etkilenmediğini düşünüyoruz. Geçici olmasından dolayı çok zorlamadan bir kaç önerimizi denedikten sonra sabah saatlerinde kontrol etmenizi öneriyoruz.

Hangi sebeplerden ötürü hesaptan atıyor sorusuna cevaben aşağıdaki sıralamaya göz atılmasını öneriyoruz.

Şunlarla alakalı olabilir:

 • Instagram’ ın sunucularında, yazılımında ve ağ yapısında arıza çıkmış olabilir.
 • Ülke içinde veya dışında port arızalarının sebep olması mümkün.
 • Kullanıcının çok fazla yaptığı herhangi bir şeylerin sonucu bu olabilir.
 • Kullanılan cihazlara gelen güncelleme neden olma olasılığı var. Tabi uygulamanın da aynı olasılığı var.
 • Çok fazla ve farklı yerlerden açılan oturumlar.
 • Kullanıcının engellenmesi. Buradaki sebebin olasılığı daha çok.
 • Şikayet ve ağın kurallarına aykırı davranılmasından dolayı ceza alınan hesaplarda bazen böyle metinler ekrana gelebiliyor. Sonra normal uyarıya dönüşebiliyor.

Instagram hesabıma girerken sürekli başa atıyor sorunu için ne yapmalıyım şikayeti oluşturmadan önce denenmesi gereken işlemlere bir göz atmanızda fayda olacağını düşünüyoruz.

Çıkışa atılan hesaba nasıl girilir?

En üstte eklediğimiz önerilerin denenmesi sonucu bir çözüme ulaşıldığını düşünüyoruz. En azından geçici de olsa böyle olmuş olabilir.

Tarayıcı kullanılarak denenmesi gerektiğini yukarıda belirttik. Hesabın açılması halinde ek oturum açmaya yönelik ekli olmayan yöntemlerin kullanılmasını kesinlikle önermekteyiz. Sonrasında eklediğiniz seçenekle oturumunuzu açınız.

 • Ekli değilse Instagram ile oturum açılması.
 • Yine eklememişseniz e-posta ya da telefon numaraların eklenip doğrulanması.
 • İki faktörlü güvenliğin açılarak kullanılması.

Şifrenizi değiştiriniz. Bu geçici aksaklıklarda bazen işe yarayabiliyor. Hem de güvenlik şüphenizi gidermiş olursunuz.

 • Şifre yenilemeyi mümkünse bilgisayar kullanarak yapınız. Chrome’ da instagram.com açıkken, diğer bir sekmede ağa kayıtlı e-postanızı açık tutunuz,
 • Sıfırlama önerilerinde mail seçildiğinde diğer sekmede açık olan mail oturumunuza bağlanarak direk yeni şifrenizi girmeniz istenilebilir.
instagram-hesabima-giris-sorunu-1 Instagram hesabıma giriş yapamıyorum çıkış yaptın hesabı çıkışa atıyor
Instagram hesabıma giriş yapamıyorum hesabı çıkışa atıyor

Sürekli instagram çıkış yaptın lütfen yeniden giriş yap hatası alıyorsanız, bu ağdaki bir problem ve sadece siz yaşamıyorsunuz. Kendi kendine düzeleceğini düşünüyoruz. Tabi yukarıdakilerden yararlanılması işe yarayabilir.

Yardımcı araçların kullanılması

Önerimiz vpn yönteminden yararlanılması. Tabi bazen ters bir durum çıkabiliyor. Farklı bir ülkeden bağlanıyor görünmeniz şüpheli olarak algılanmanıza neden olabiliyor.

Farklı internetle denenmesini belki pek alakalı olmayabilir. Lakin ban dediğimiz şeyin yaşanma olasılığını düşünerek bu engellemenin aşılması için denenebilir.

Diğer önerimiz bir kaç günü aşan durumlarda yardımcı bir uygulama kullanarak hesabınıza ulaşmanız. Örnek parallel space denenebilir. Bir çok sosyal hesabın bir uygulamadan yönetilmesini sağlayan hizmetlerdir. Tabi ne kadar güvenli olduğunu araştırmanızı öneriyoruz. Biz şu an için herhangi bir sorun göremedik.

Gelelim diğer konumuz olan ters dönme durumuna…

instagram-hesabima-giris-sorunu-2 Instagram hesabıma giriş yapamıyorum çıkış yaptın hesabı çıkışa atıyor
Instagram çıkış yaptın hatası

Video ters dönüyor mu?

Instagram paylaşımlara müzik ekleyince ters oluyor sorunu çok fazla görülen bir sorundur. Instagram’da genellikle hikaye paylaşımı yapılırken fotoğrafların ters dönme sorunu olabilmektedir. Bunun yanında fotoğrafların en çok ters dönmesinin sebebi olarak, fotoğrafa müzik eklenmesidir.

Instagram Paylaşımlara Müzik Eklemek Instagram’ın yeni özelliklerinden biri olan müzik ekleme özelliği, son dönemlerde kullanıcıların dikkatini çok çekmiştir. Fotoğraf paylaşırken üzerinde müzik eklemek fotoğrafa güzel bir hava katar. Videolara da müzik eklemek içeriği daha kaliteli hale getirir. Fakat Instagram bu özelliği getirdiğinden beri bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunlardan biri ise galeride düzgün olan bir fotoğrafı, Instagram’da paylaşmak isterken üzerine müzik eklendiği zaman ters dönmesidir.

Instagram müzik ekleyince paylaşımın ters olması sorunu yüzünden Instagram’ın bu özelliğini kullanamayan kullanıcı sayısı çok fazladır. Müzik ekleme özelliği daha çok yeni olduğu için her telefon ve her hesapta aktifliği kısıtlıdır. Müzik ekleyince ters olmasının bazı sebepleri şu şekildedir;

 • Müzik ekleme özelliğini desteklemeyen telefonlarda, fotoğraf yüklenirken problem oluşabilir.
 • Müzik eklerken fotoğrafın ters dönmesi problemi cihazdan mı yoksa hesaptan mı olduğunu anlamak için, farklı bir cihazdan ve aynı hesaptan müzik ekleme denenebilir.
 • Müzik özelliğini bazı telefonlar güncellerken destekleyemeyebilir. Bu nedenle güncellemenin yenilenmesi beklenmelidir.
 • Özellik daha çok yeni olduğu için Instagram’ da sistemsel sıkıntılar yaratıyor olabilir.
 • Bir hesap üzerinden bazı etkileşimler çok sağlanıyor ise, o hesaba kısıtlama geldiği için müzik ekleme özelliğine de kısıtlama gelmiş olabilir.

Instagram müzik ekleme terslik sorunu oluştuğu zaman çözebilmek için aşağıdaki adımlar takip edilebilir;

Instagram’dan gelen son güncellemelerin, telefonda güncel hale getirildiğinden emin olunmalıdır.

Instagram hesabından çıkış yapıp, telefon üzerinden uygulamanın tamamen silindikten bir süre sonra yeniden yüklemek çözüm olabilir.

Sistemsel bir sıkıntıysa bir süre problemlerin çözülmesi beklenmelidir.

Instagram üzerinden çok fazla etkileşim yapılıp, hesap kısıtlandıysa eğer birkaç gün boyunca Instagram’dan beğeni, takipleşme, yorum yapma gibi özellikler kullanılmamalıdır. Kısıtlama kalkınca müzik eklerken paylaşımın ters dönmeyeceği görülür.

Instagram hata bildir kısmından, bu sorunla ilgilenen Instagram teknik personelleriyle iletişime geçerek sorun çözüme ulaştırılabilir.

Yine bundaki durumlarda yukarıdaki çözüm önerilerin bazılarının kullanılmasını öneriyoruz.

teknik destek