Şimdi yükleniyor

Instagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Instagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Instagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Instagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır sorularını duyar gibiyim. Şikayetle hesap kapatma o kadar basit mi diye düşünüyorsunuz.

teknik destek

Instagram için ara ara yazılanlara şahit oluyorum. Hesabımın şifresini unuttum şikayet edin kapatılsın ya da hadi şikayet edelimde hesap kapansın. Bu tek başına bir çözüm olabilir mi?

Arkadaşlar şikayetle hesap kapatmak için şikayet edeceğiniz hesapta şikayet nedeninin bulunması gerekiyor. Örnek Spam diye şikayet ettiniz ama hesap paylaşımı ve bilgilerinde Spam içermiyor. Sizce instagram bu hesabı bu şekilde kapatır mı?

Unutulan paroladan dolayı şikayetlerle hesap kapatılmaz. Ancak aşırı şikayetlerden dolayı instagram hesapta kısıtlamalar yapar. Örnek paylaşım yapma veya erişimde güvenlik sorulması. İşte bize bu kısım gerekli olabilir.

Şifre unutuldu hesap kapatma bu yöntemle zor. Ama hesap çalındı şikayetle çalınan hesabın yönetimine erişim engellenebilir. Bu şikayetleri instagram dikkate alır ve o an kullanan kişinin hesabını güvenlik nedeniyle şifreniz değiştirildi veya güvenlikten dolayı hesabınız kilitlendi doğrulamadan geçmesi istenebilir. Peki Instagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapatılır?

Hesapta yapılan paylaşımlarda cinsellik ön planda veya ahlak değerlerini hiçe sayan video veya fotoğraflar paylaşılıyorsa işte bu nedenden dolayı şikayetler hesap kapattırır.

Instagram şikayetle hesap kapatma

Aşağıda sıraladığımız URL’ lerin başına help.instagram.com/ ekleyerek ilgili başvuru formunu görebilirsiniz.

 • Erişimin olduğu bir instagram hesabına uygulamadan girerek instagram’ a sorun bildirimi yapılabilir
 • 584460464982589 zorbalık ve taciz davranışları
 • 636276399721841 Sahte hesapları şikayette bulunma
 • 723586364339719 çocukları şikayet etme
 • 452224988254813 ölen kişinin hesabının kapatılması için
 • 151081798582137 hesap açmadım ama mail veya mesaj geldi, hesap açamıyorum ve e-posta zaten kullanıldığını söylüyor başvuruları. Bu son yazdığımızda sorunu yazacağınız bir alan açılıyor. Başka şikayetlerde veya sorunda da kullanılabilir
Instagram-kac-kisi-sikayet-ederse-kapanir-2 Instagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır
Instagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır

Instagram kaç kişi şikayet ederse kapanır?

Bunun için bir sayı vermek pek mantıklı olacağını düşünmüyorum. Yani instagram bu kadar kişi bize şikayette bulunduğunda bu hesap için işlem yapalım diye bir sayı kurallarına eklediğini düşünmüyorum. İletilen bildirime bakacak kişi kaç taneyi dikkate alır ona kalmış bir durum.

Aşırı hesap şikayetleri dikkat çekebilir. Tabi spam yöntemi kullanılarak yapılacak şikayetler pek bir şey ifade etmeyecek. www.applefoni.com

Bir hesabı şikayet ederek kapatmak istiyorum diyorsanız aşağıda sıralamayla aktarılanları dikkate alınız.

 • Hesap hakkında işlem yapılabilmesi için bildirilen neden bu hesapta görülmesi gerekiyor. Örnek uygunsuz videolar paylaşmakta dediğinizde eğer bu durum hesapta hiç olmamışsa bildirim dikkate değer görülmeyecektir.
 • Haklı gerekçe şikayet adresinde varsa hızlı aksiyon alınacaktır.
 • Şikayet edenler farklı farklı sebeplerden şikayet ediyorsa bu işlemde kasıt aranabilir. Birden fazla hesapta şikayet edilecek bir durum varsa o nedenlerin dışına çıkmadan şikayetler iletilsin.
 • Uygulama üzerinden şikayet seçeneklerinde çeşitlilik görülebiliyor.
 • Bilgisayardan / tarayıcıdan ve uygulamadan şikayetlerde farklı seçenek sunulabiliyor. Örnek hesabı şikayet etmek istiyorsunuz bilgisayardan yaptığınızda hesap çalındığını ileteceğiniz bir seçenek sunmazken uygulamasında bu seçenekle karşılaşabiliyorsunuz.
 • Haklı gerekçeler varsa şikayet sayısı önem arz edebiliyor.

Hesap kapatma nedenlerine dikkat ederek doğru nedenden yapacağınız şikayetler önemli olacaktır. Instagram müşteri hizmetleri yazımıza göz atalım mı?

teknik destek