Şimdi yükleniyor

Instagram Hikayelerine Yeni Düzenleme

hikayekapak

Instagram Hikayelerine Yeni Düzenleme

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Instagram Hikayelerine Yeni Düzenleme

teknik destek

Günlük yaşantımızda aktif olarak kullandığımız en büyük sosyal medya platformu olan Instagram, yeni bir güncellemeyle karşımıza geldi. Yaptığı hikaye güncellemesiyle kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayacak olan Instagram, şimdilik güncellemesini Android cihazlar için duyurmuş olsa da, birkaç güne kadar yeni güncellemeye iOS altyapısında da yer verilecek.

Hikaye Güncellemesi Ne Kolaylık Sağlayacak?

Instagram hikaye güncellemesiyle beraber, kullanıcılar olarak artık daha fazla hikayeyi aynı anda atabileceğiz. Önceden 10 resim seçtiğimizde bunları mecburen teker teker sosyal medya hikayesine atabiliyorduk. Fakat yeni gelen güncellemeyle beraber 10 fotoğrafa da aynı hikaye içerisinde yer verebileceğiz. Öncelikle hikaye kısmına gelerek, hikayeye atmak istediğimiz 10 resmi seçmeliyiz ve ardından adımları takip etmeliyiz. Bir müddet bekledikten sonra Instagram, seçilen resimleri aynı hikayede toplayacaktır ve sizlere her biri için farklı filtre seçme şansı verecektir.

hikaye1 Instagram Hikayelerine Yeni Düzenleme

Seçtiğiniz her resme farklı efektler uygulayarak, tüm resimleri bir albüm şekline getirebilir kolaylıkla Instagram bünyesinde tek hikaye olarak paylaşabilirsiniz.

Instagram’da Başka Yenilikler Var Mı?

Instagram, sadece hikaye alanında güncelleme yapıp kenara çekilmiyor. Elbette ki, kullanıcılar için farklı yenilikler geliştirilmiş. Özellikle hikaye attığımız zaman üst kısımdaki seçeneklerden mekan ismi veya yer bildirimi yapabiliyorduk. Artık hikaye atma aşamasına geldiğiniz zaman, bulunduğunuz mekan ve konum detaylı olarak direk karşınıza çıkacak. Siz de arama yapma gereği duymadan konumunuzu hikayeye ekleyebilecek, hikayelerin daha da ön plana çıkmasını sağlayabileceksiniz.

İlk olarak Android işletim sistemli cihazlar için çıkan bu güncellemeler, birkaç güne kadar iPhone cihazlarda yani iOS işletim sistemli cihazlarda da kullanılabilecek. Bakalım kullanıcılar bu güncellemelerden memnun kalacak mı?

 

teknik destek