Şimdi yükleniyor

WhatsApp’tan Mükemmel Yenilik: Yanlış Ses Kaydına Son!

whatsappkapak

WhatsApp’tan Mükemmel Yenilik: Yanlış Ses Kaydına Son!

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarından birisi olan WhatsApp, hızlı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Oldukça gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkan uygulamada, zamanla daha fazla yenilikler yapılmış ve kullanıcıların rahat etmesi sağlanmıştır. WhatsApp, bir kolaylık olarak da kullanıcıların birbirlerine ses kaydı atmalarını sağlıyor fakat, bu ses kayıtlarında bir yanlışlık meydana gelince kullanıcıların eli kolu bağlanıyor. WhatsApp ise, hiç beklenmedik anda ses kayıtları hakkında bir güncelleme yaptı ve artık yanlış ses kaydı döneminin bitişini açıkladı.

teknik destek

whatsapp1 WhatsApp’tan Mükemmel Yenilik: Yanlış Ses Kaydına Son!

Yanlış Ses Kaydı Atmanın Önüne Geçiliyor!

WhatsApp, yeni yeni hazırladığı güncellemesiyle kullanıcıların yanlış ses kaydı atmalarını engelleyecek. Uygulama henüz beta sürümünde denenirken, zamanla tüm kullanıcıların telefonlarında da güncellenecek. Peki ses kaydı atarken yanlıştan nasıl kaçacağız ve güncellemeyle beraber hangi yöntemi takip edeceğiz?

whatsapp2 WhatsApp’tan Mükemmel Yenilik: Yanlış Ses Kaydına Son!

Sesler Gitmeden Dinlenebilecek

WhatsApp uygulamasında bir arkadaşınıza ses kaydı atarken, aniden telefonunuz çaldığında uygulama doğal olarak sizden kaydı tekrarlamanızı isteyecektir. Artık yeni güncellemeyle beraber bu durum son bulacak ve WhatsApp, kaydın neresinde kalındıysa telefon görüşmeniz bitene kadar kaydı kendi bünyesinde saklayacaktır. Siz de bünyede hala sizi bekleyen kaydı dinleyerek, ortada bir yanlış olduğunu görürseniz kaydı iptal edebilecek, kaydın doğru olduğunu düşünüyorsanız kesintisiz bir şekilde karşı tarafa gönderebileceksiniz. Uygulamayı önceden test etmek için Google Play Store üzerinden WhatsApp Beta uygulamasını indirebilirsiniz.

Yeni güncelleme, zamanla tüm akıllı telefonlara yayılacaktır.

 

teknik destek