Şimdi yükleniyor

Instagram kullanıcı bulunamadı tek [çözüm]

Kullanıcı bulunamadı instagram hatası

Instagram kullanıcı bulunamadı tek [çözüm]

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Dondurulan hesabımı açmaya çalıştığımda Instagram kullanıcı bulunamadı veya kullanıcı adı hesaba ait değil gibi hata mesajı alanlardan biri misiniz? Yazımız sorunun çözümü için %50 şans sağlayabilir. Kullanıcı bulunamadı nedir inceleyelim ve çözümlere bakalım.

teknik destek

Bu hatanın birde benzeri hesaba ait değil uyarısı. Bire bir benzer diyebiliriz. Bu da dondurulan hesabı açmaya çalışıldığında çıkmakta. Hesaba giremiyorsunuz ve direk bu uyarıyla karşılaşıyorsunuz.

Kullanıcı bulunamadı, çoğunlukla dondurulan hesabı açmaya çalışıldığında çıkan ve sanki hesap hiç yokmuş gibi bir durumla karşılaşılmasına neden olan bir sorun.

Instagram kullanıcı bulunamadı için çözüm

  • Sizin tarafınızdan hesap kapatılmış olabilir mi? Yanlış bir seçenek durumu söz konusu olabilir
  • Kapatılan veya dondurulan hesabın açılması için başvuru formunun yer aldığı instagram dondurulan hesabı açma yazımıza bakınız
  • Birde bilgisayardan hesaba ulaşmaya deneyin. Belki uygulamada hata vermekte
  • Varsa başka instagram hesabınızla sorun bildirim bölümünü kullanın
  • Instagram’ a mail atmaya çalışın (çoğunlukla geri dönüş olmuyor)
Kullanici-bulunamadi-2 Instagram kullanıcı bulunamadı tek [çözüm]
Kullanıcı bulunamadı instagram hatası

Hesap kapatıldı mı?

Sizden kaynaklı bir sorun bulunmuyorsa yani bazıları geçici kapatma yerine tamamen kapatma işlemi yapabiliyor. Bu olmamışsa geri açılma olasılığı var. Tabi hiç bir şeyin garantisi yok.

İlk öneride tam bu sorunu iletebileceğiniz bir adres var. URL halinde olan adresi tarayıcıya aktarım iletişime geçmeye çalışın. Baktınız 3-4 gün geçti dönen olmadı, o zaman bir daha başvurun ve bir daha.

Öyle durumlar gördük ki instagram kişiye 15-20 gün sonra dönmüş. Yoğunluk nedeni öne sürülerek talebinize geri dönüyorlar. Hiç dönmedikleri de oluyor. Adam aylarca yazmış ve yardım bölümünü kullanmış ama alakasız cevaplarla dönüş olmuş. Bu gibi durumda ne yazık ki o hesabı artık unutacaksınız.

Bazı kişiler mahkemelik durumlar için yardım istiyor. Biz bu gibi hatalarda zaten mahkeme yolu tutulmuş bu yolla talep gönderilmesini öneriyoruz. Bazıları ise uzun sürebileceğinden bahsetmekte. Uzun sürmesi hiç olmamasından iyidir değil mi?

Kullanıcı bulunamadı Facebook ve Twitter’ da da görülebilmekte. Özellikle daha çok instagram hesaplarında karşımıza çıkıyor. Sistemlerde dondurulan hesap bir süre sonra açılmaya çalışıldığında askıda kalıyor.

teknik destek