Şimdi yükleniyor

Instagram onay kodu eski hattıma gidiyor

Instagram onay kodu eski hattıma gidiyor

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Instagram eski numarama kod gönderiyor sorunu eskiden daha çok karşımıza çıkardı. Zamanla alternatif ekli olan giriş yöntemleri devreye girmeye başladı. Baştan salma hesap kullanımı bu ve buna benzer çok sayıda sorunu karşımıza çıkarırdı. Çözüm tarafında ise bir türlü bir yol bulunamazdı.

teknik destek

Onay kodu eski hattıma gidiyor hatası olarak yazanların çoğunun yaptığı yanlış hattını kapatmadan önce numara değişimi yapmamış olmamaları. Diğer yaptıkları yanlışsa ek giriş yöntemlerinden yararlanmıyor olmaları. Örnek telefonla mesaj yöntemi dışında e-posta ve diğer ağ bağlayarak bağlantı oluşturma.

Karşınıza böyle bir şey çıktığında dikkat etmeniz gereken en önemli öneri çok zorlamadan mantıklı olanların denenmesinden sonra biraz ara vererek adımlara devam etmeniz. Aksi durumda yapacağınız denemelerin sonucu hesabın belli süreliğine kısıtlı kalmasına neden olabilirsiniz.

Instagram doğrulama kodu eski hattıma gidiyor

Doğrulama kodu eski hattıma gidiyor şikayetlerinde yakınılan mesele dönüş yapılmaması. Aynı zamanda çözüm tarafında pek seçenek sunulmaması oluyor.

 1. Şifre sıfırlamayı yaparken hem tarayıcı kullanınız hem de uygulama üzerinden işlem yapınız.
  1. Ayrı ayrı farklı seçenekler sunulabilir.
  2. Kurtarma seçeneği açılabilir.
  3. Yardım diye bir seçeneğe uygulamadan girdiğinizde bazen destek talebi oluşturmanız için bir form alanı açabiliyorlar. Ama her hesap için sunmayabiliyorlar.
 2. Kimlik görüntüsü talep edilebiliyor. Yanında bazen mail üzerinden yazışarak gönderilen kodu elinizde tutup fotoğraf çekilip göndermenizi de isteyebiliyorlar.
  • Kimliğinizi göndermeden önce bazı alanları kapatabilirsiniz. Örnek T.C ve seri numaranız gibi.
 3. Facebook bağlantılarından yararlanabilirsiniz.
  • Instagram’ ın bu yönde destek alanı çok kısıtlı. Daha doğrusu seçeneklerin sonucu pek yok gibi. Ama Facebook için oluşturulan destek formlarının alanı daha geniş. Aynı şirket olduğundan dolayı dönüş yapılma olasılığı var.
 4. Eski telefon numarasını geri alma imkanı bulunuyorsa deneyiniz.
  • Hesap sizin için önemli olduğunu düşünüyorsanız bu yöntemi tercih ediniz.
  • Belli bir yıla kadar geri alma hakkınız var. Tabi hattın sahibi sizseniz. Belli süreliğine alma imkanı sunuluyor.

Kod eski numarama gidiyor şikayetleri

Çoğunun şikayet var’ a yazdığını görüyoruz. Sanki buraya yazında instagram size geri dönüş yapacak. Boşuna uğraş olarak görüyoruz. Bunun yerine ağın sosyal hesapları üzerinden ve dediğimiz gibi Facebook bağlantılarını deneyiniz.

Hattınızı bir başkası almışsa arayarak yardım isteyebilirsiniz. Uygun görülürse hesabınıza ulaşır ve yeni numaranızı kayıt edersiniz.

Eğer numarayı alan kişi ulaşmışsa ve dediğimiz gibi hesap sizin için önemliyse o zaman yasal yollarla işlem yapınız.

Beni hatırla yönteminden bahsetmeyi unutmuşuz. Daha önce sık kullanılan cihazları güvenli cihaz olarak algılayabiliyor. Bu cihazlarla girerseniz büyük ihtimal erişim yapacaksınız. Sonra ek bir doğrulama seçeneği eklersiniz.

Birde işlemlerde yanıt vermiyor veya kayıt ederken hata veriyorsa, uygulamanın ayarlarında bulunan hesap kısmındaki türünü değiştirmeden yararlanınız. İşletme veya pro… olanla devam ediniz.

instagram-gelen-takip-3 Instagram onay kodu eski hattıma gidiyor
Instagram onay kodu eski hattıma gidiyor
teknik destek

2 yorum

comments user
Funda Can

avon.miliy hesabıma ulaşamıyorum yardım lütfen

comments user
Ayşegül

Bende aynı sorunu yaşıyorum artık çözüm bulun