Şimdi yükleniyor

Instagram hesabımı kısıtladı açılmıyor

Instagram hesabımı kısıtladı açılmıyor

Son Güncelleme tarihi 15 Temmuz 2021 by Teknoloji Haber

Instagram hesabımı kısıtladı açılmıyor nasıl açılır şeklinde yazanların çoğunun işlem yapılma nedeni topluluk kurallarına uymamaları. Yazımızda kısıtlanan bir hesabın sonrasında ne gibi şeylerle karşılaşacağından da söz edeceğiz.

teknik destek

Siber güvenlik alanında yaşanan olumsuz durumları engellemek ve hesapların başka hesapları rahatsız etmesini engellemek amacıyla Instagram tarafından bazı önlemler alınır. Alınan önlemlerin arasında kısıtlama özelliği vardır. Beğeni ve yorumlarınızın yapılmasını engelleyen, paylaşım yapmanıza engel olan özellik sayesinde bir anlamda siber güvenlik sağlanması amaçlanır.

Bazen kullanıcılar nedenini bilmedikleri halde çeşitli kısıtlama sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Nedensiz şekilde yaşanan bu durum Instagram’ ın bazı hatalarından da kaynaklanır. Bunun için bazı küçük önerilere uymak gerekir.

Hesabın kısıtlanma nedeni

Hesabın kısıtlanma nedenleri arasında farklı etmenler yer alabilir.

Bu etmenler arasında:

  • Küfür veya yanlış içerikli yorum, gönderi paylaşımı yapılması,
  • Takip talepleri kabul edilmemesine karşılık sürekli takip istediği yollanması,
  • Hesabınızın yeni olmasına rağmen fazlasıyla aktif olması,
  • Hesabınızın şikayet edilmesi

Şeklindeki nedenler bulunur. Bazen ise kısıtlama alınmasının tek nedeni Instagram’ dan kaynaklanan teknik nedenlerdir. Bunun için nedenlerin neler olduğu konusunda kesin bir yaklaşımda bulunmak zordur.

Hesaptan kısıtlamayı kaldırma

Hesabınız kısıtlandığında bunu bildiren ve ne zaman açılacağı konusunda tarih veren bir uyarı ile karşılaşırsınız. Yapmanız gereken bu tarihe kadar hesabınızdan takip isteği yollamamak ve aktif olmamaya çalışmaktır. Hesabınızla alakalı olumsuz bir durumun olduğu konusunda hala şüpheleri olan Instagram söz verdiği zaman ve tarih geçse bile herhangi bir şekilde kısıtlama kaldırma yoluna gitmeyecektir. Bunun için mutlaka dikkatli davranmak ve hesabınızı kaybetmemek önerilir.

Önce böyle bir şeyin çıkma nedenine bakmanız gerekiyor. Son zamanlarda veya bugün yaşadıysanız gün içerisinde yaptıklarınızı analiz ediniz. Belki birileri hesabınızı kontrol ediyor olabilir.

Şüpheli görülen davranışlarda buna neden olabiliyor. Uyarı ekrana geldiğinde itiraz edilmesi için bazen seçenek sunabiliyorlar. İnceleme talebi gönderebilirsiniz.

Bazen sistemde yaşanan bir arızanın böyle bir şeyi çıkardığı zamanlar yaşanabiliyor. Beklemeniz gerekebilir veya başka internet ve cihazdan denenmesi farklı seçenekler karşınıza çıkarabiliyor. Tabi bilgisayardan da denemeyi ihmal etmeyin.

Tarayıcı ile ulaşanlar hesabına ek giriş yöntemi ekleyebilirler. Birde profil kısmını açıp bir şeyi değiştirmeye çalışıldığında hata veriyorsa ceza veya sistem arızası yaşanıyor diyebiliriz.

Şifreyi değiştirdiğiniz veya değiştirildi şeklinde uyarı alanlarında ne yaparsa yapsın aynı ekran geldiği söyleniyor. Burada PC ile test edilmesi gerekiyor.

instagram-hesabimi-kisitladi-2 Instagram hesabımı kısıtladı açılmıyor
Instagram hesabımı kısıtladı açılmıyor
teknik destek