Şimdi yükleniyor

Instagram profil resmi değişmiyor resmini güncelleyemedik

Instagram profil fotoğrafı değişmiyor

Instagram profil resmi değişmiyor resmini güncelleyemedik

Son Güncelleme tarihi 24 Ekim 2021 by Teknoloji Haber

Instagram profil resmi değişmiyor ya da fotoğrafı değiştiremiyorum sorunu yaşayanların bir çoğu bölgesel aksaklıklardan karşılaşıyor. Alınan uyarıların neden çıktığını ve çözüm tarafında neler yapılacağını detaylı incelemeye aldık.

teknik destek

Profil fotoğrafı değişmiyor diyenlerin bir kısmında hesaplarıyla alakalı şeylerden ötürü çıktığını düşünüyoruz. Örnek kurallara uymayan bir hesaba yapılan yaptırımlar arasında kısmi kullanım engeli getirilebiliyor.

İncelemeniz için aşağıdakilerini sırasıyla okuyunuz.

 • İnternet erişiminde sorun çıkaracak sebepler. Bunlar ülke içi içinde geçerli dışı içinde.
 • Şüpheli olarak görülecek davranışlar yapan kullanıcıların hesaplarına geçici bir kısıtlama getirilebilir. Örnek bir gün sürecek bilgileri değiştirme ve takip engeli olabilir.
 • Geçici sistem aksaklıkları görülebilir.
 • Şüpheli görülenlerin o an kullandıkları internet ve telefonları engellenebilir.
 • Bir şeyi sürekli yapılmasından dolayı işlem limiti getirilebilir. Ya da yine şüpheli görülebilir.
 • Ceza alınacak nedenlerden dolayı değişmeyebilir. Uygulanan yaptırımın sonucu belli alanların kullanımı kısıtlanabilir.
 • İşlem yapılan telefonun tarihi yanlış olduğunda bir çok uyarı gelebiliyor.
 • Uygulamaya çıkarılan yama veya yeni versiyon sorun çıkarmış olabilir.

Profil resmi nasıl değiştirilir?

 • Profilinize ilgili simge ile girin,
 • “Profil düzenle” yazana geçin,
 • Fotoğraf değiştirmeye dokunun,
 • Görseli nereden alacağını seçip ve onaylayınız.

İşlemi birde tarayıcı yardımıyla yapmaya çalışınız. Artı başkalarının yapıp yapamadığını kontrol etmeyi unutmayınız.

instagram-uzgunuz Instagram profil resmi değişmiyor resmini güncelleyemedik
Instagram profil resmi değişmiyor

Instagram profil fotoğrafı değişmiyor hatası

Fotoğraf değiştirirken güncelleyemedik şeklinde uyarıların temelinde sistem problemleri yatıyor. Normalde bu uyarı internet bağlantısının kopması veya dns sorunlarında yaşanır diye düşünüyoruz.

Test adına başka hesabınız varsa onla deneyiniz. Sonra internet ve telefonu değiştirerek denemenizi öneriyoruz.

Bilgisayar yardımıyla işlemleri yapacağınızı düşünüyoruz. Eğer değişmiyorsa o zamanda bölge ile alakalı olma olasılığını değerlendiriniz.

Hesabın türünü değiştirerek deneme yöntemi

 • Uygulamanın ayarlarına geçin,
 • Ayarlarda bulunan hesap adlı yazıya dokunun,
 • En aşağıya doğru ekranı kaydırın ve “İşletme / Pro” seçeneklerinden birine dokunun,
 • Onayladıktan sonra tekrardan kontrol ediniz.

Geri kişisele dönmek isteyenler yine aynı yolu izleyebilir.

Uygulamadan yapılacaklar

Cihaza veya uygulamaya gelen güncellemenin buna neden olma olasılığını değerlendirerek önceki instagram versiyonlarından birini yükleyerek deneyelim.

Duruma göre yardımcı 3. parti denilen uygulamalarıyla denenebilir. Örnek Parallel Space ve Cleaner for ile başlayan instagram yazılı uygulamalar.

Telefondan yapacağınız test işlemi

Samsung kullanıcılarının yapacakları “Uygulamalar” bölümüne girip instagram bulun ve içerisinde olan seçeneklerin çalıştırılması. Örnek önbellek yazanla başlayınız.

Sonradan kurulan uygulamalarında birinin buna neden olma olasılığını değerlendirin.

Hesabın güvenliğini sağlama adına önlem

Bu uygulamada bazen ekrana düşen hesabınıza başka biri giriş yaptı, gibi bir uyarı görebilirsiniz. Bu durumda ilk yapacağınız işlem bir tarayıcıdan hesabınıza girmek ve giriş yapılan aygıtları kontrol etmek olmalıdır. Eğer aynı hesabı başka kişilerle birlikte yönetiyorsanız kendileri ile iletişim kurup mutlaka teyit almalısınız.

Giriş yapanları tanımıyorsanız ve aygıtlar hakkında fikriniz yoksa şifreyi değiştirmelisiniz. Hatta gerekli görüyor ve sayfanızın kaybolmasını istemiyorsanız bağlı olan eposta adresinizin şifresi de değiştirilirse hesabınızın güvenliği adına çok daha iyi olur.

Yani sistem hesabın güvenliğini sağlamak adına kendince bir önlem alabiliyor. Bu önlemlerden biri değiştirilecek herhangi bir şeyin yapılmamasını sağlamak.

Eğer bu sebeple işlemlerinizi yapamıyorsanız, önerimiz ilerleyen bir saate kadar hesabınızı kullanmamanız olacak. Baktınız hala aynı o zamanda günün bitmesini bekleyiniz.

Instagram’ da resim değiştirme sorunu

Instagram profil resmi değişmiyor sorunu bu aralar farklı uyarılarla karşımıza çıkabiliyor. Örnek “Üzgünüz profil resmini güncelleyemedik. İnternet bağlantının olduğundan emin ol” hatası ve bir önceki yazıdaki uyarı gelebiliyor. Sonrasında tekrar dene önerisi çıkıyor. Neden profil fotoğrafı değişmiyor geniş bir anlatımla izah edeceğiz.

Üye sayısı büyük olan ağların sorunlardı da büyük olabiliyor. Uyarı metinlerinin çeşidinin çoklu da bazen kafaları karıştırabiliyor. Başlık için belirttiğimiz sorunla alakalı benzeri metin sayısı şu an için 3 diyebiliriz. En azından bizim karşımıza çıkan bu şekilde. Hepsinin çıkma nedeni aynı ve birebir nedenlerden ara ara karşınıza çıkabilir.

Dün başlayan bir aksaklığın bugün gün içerisinde çözüldüğünü gördük. Yani böyle büyük bir sosyal medya aracında bu kadar uzun sürmesinin izahı olmaz diye düşünüyoruz. Global olarak bir şeyler olmamışsa beklenmedik arızalar yaşanıyor olabilir. Ya da iyileştirme çalışmaları yaparken yolunda gitmeyen bir şeyler çıkmış olabilir.

teknik destek