Şimdi yükleniyor

Instagram fotoğraf değiştirilemedi profil fotoğrafını değiştiremiyoruz

Instagram fotoğraf değiştirilemedi profil fotoğrafını değiştiremiyoruz

Son Güncelleme tarihi 24 Ekim 2021 by Teknoloji Haber

teknik destek

Instagram fotoğraf değiştirilemedi. Şu anda profil fotoğrafını değiştiremiyoruz. Bu sırada mevcut fotoğrafın görünmeye devam eder hatası çıkanların yapacakları işlemlerden bahsedeceğiz. Lakin şu an görülen geçici bir sistem sorunu diyebiliriz. Herkeste görülmüyor ama bazı bölgelerde devam etmekte. Test adına farklı şehirlerde yaşayanlarla görüşebilirsiniz.

Tekrarlayalım dün akşamla başlayan problemin ağ tarafında yaşanan arızadan kaynaklandığını düşünüyoruz. Beklemeniz daha iyi olacaktır. İlerleyen saatte tekrardan deneyiniz.

İçeriğimizde Instagram profil resmini değiştiremiyorum sorununu ele alırken birde profile ızgara resmi sorunundan söz edeceğiz.

Profil fotoğrafını neden değiştiremiyorum?

Çoğu zaman ağın kendi sistemlerden kaynaklı sebeplerden dolayı yaşanmakta. Çok az kullanıcısıyla alakalı durumlar yaşanabiliyor. Aşağıya ekleyeceklerimiz daha önce bir çok problemde işe yaramıştır. Lakin sunucu kısmında arıza varsa büyük ihtimal çoğu öneri işe yaramayacaktır.

 1. Ülke dışından kaynaklı arızalar. Nadir Türkiye içerisinde yaşanan olumsuzluklarda olabiliyor. Tabi yasaklamalar gibi bir şeyler olmamışsa.
 2. Kullanıcıların internetinde veya cihazlarında görülen sıkıntılar.
 3. Şüpheli görülen davranışların sergilenmesi. (Herhangi bir şeyin peş peşe sürekli yapılması)
 4. Hesabı çalınmaya yönelik yapılan işlemler.
 5. Çok fazla şifre denemesinde bulunulması.
 6. Ceza alınan hesaplarda sonuca göre bir kaç alanda işlem yapılmanın engellenmesi.

Profil resmi nasıl değiştirilir?

Instagram profil fotoğrafı nasıl değiştirilir şeklinde soruya iki türlü cevap vereceğiz. Bir herhangi bir arıza yaşanmadan sorulan soru ve ikincisi ise görülen olumsuzluklarda yapılacaklardan bahsedeceğiz.

 • Porfili uygulamaya giriş yaptığınızda profilinizi gösteren simgeye aşağı köşeden ulaşacaksınız,
 • Çıkan alandan “Profili düzenle” bölümüne geçeceğiz,
 • “Profil fotoğrafını değiştir” yazısına dokunun,
 • Mevcut olanı kaldır, Facebook üzerinden aktarma, fotoğraf çekmeyle ekleme ve sonda yer alan kütüphaneden seçmeyi kullanabilirsiniz.

Gelelim instagram profil fotoğrafı değişmiyor sorunun çözümüne.

Instagram profil fotoğrafını değiştiremiyorum çözümü

Değiştirmeye çalıştığımda fotoğraf değişmiyor uyarısı alındığında birde ek ilgi yer alıyor. “Bu sırada mevcut fotoğrafın görünmeye devam eder” instagram uygulamasında karşınıza çıkacaktır. Nasıl çözerim sorularına genel bir cevap vererek izah etmeye çalışacağız.

Yukarıdaki maddelerle devam edin. Yapılacak olanların genel bilgisini bunlar oluşturuyor. Sonrasında yine maddeler halinde olası yapılacaklardan söz edeceğiz.

Şu an oluşan geneli kapsıyor ama her kullanıcıyı etkilemediğini görüyoruz. Örnek biz hem WiFi hem mobil bağlantımızla denediğimizde sorun yaşamadık. Lakin bazı bölgelerde yaşandığını görüyoruz.

 1. Araştırma yapmanızı öneririz. Farklı şehirlerde yaşayanlarda çıkıyor mu analiz ediniz.
 2. İnternetinizi değiştirerek kontrol edelim.
 3. Başka telefonla denerken birde tarayıcı kullanarak bakınız.
 4. Uygulamadan deneyenlerin oturumlarını çıkışa atıp tekrardan girmelerini öneriyoruz.
 5. Ülkemizde problem yaşanıyorsa test etmeniz adına vpn kurarak deneyelim.
 6. Profil alanda resim dışında başka bir şeyi değiştirmeye çalışınız.
 7. Paylaşımda bulunabiliyor musunuz bakınız.
 8. Uygulama kısmında güncellemelere bağlı olarak sorunlar çıkabiliyor. Önerimiz eski versiyonlardan biriyle deneyin. Mevcut olanı kaldıralım ve eskisini yükleyelim.
 9. Hesabınızın türünü ayarlardan değiştiriniz. Bu önerimiz çoğu aksaklıklarda çözüm sağlıyor. Merak etmeyiniz istediğinizde kişisel olana geri dönebilirsiniz.

Bize göre bu geçicidir ve beklemenizle kendi kendine çözülecek.

instagram-su-anda-profil-fotografi Instagram fotoğraf değiştirilemedi profil fotoğrafını değiştiremiyoruz
Instagram fotoğraf değiştirilemedi profil fotoğrafını değiştiremiyoruz

Izgara sorunu oluşuyor mu?

Reels profil ızgarasını kaldırdım nasıl eklenir, ifadesi ile ilgili kısa açıklamalar yapacağımız bu yazımızda aynı zamanda yeni instagram kullanıcılarına da minik uyarılarda bulunuyor olacağız. Bu ağ kendi kendine sizin sayfanızla ilgili işlem yapabilen bir platform değil ya da böyle bir sürümü mevcut değil. Eğer profil ızgarasını kaldırdıysanız bilin ki ya siz ya da hesabınıza erişim sağlayan birileri yanlışlıkla ya da bilerek bazı problemlere sebep oldunuz, oldular.

İnstagram tarafından 2018 yılında hayatımıza eklenen bir özelliktir Reels. Bu özellik ile instagram üyeleri kısa videolar çekerek paylaşabiliyorlar. Kısa videolar zaten paylaşılıyordu, diyebilirsiniz. Doğru profil ızgaranızda yani kişisel instagram sayfanızın paylaşımlarınızı görebildiğiniz bölümünde en başından beri zaten kısa videolar paylaşabiliyorduk ancak Reels videolarınız İnstagramın keşfet bölümünde de eğer siz isterseniz görüntülenebiliyor.

Bu durum paylaşımınızı daha fazla kişiye ulaştırıyor ve takipçi sayınızın artmasını sağlıyor. Eskiden IGTV videoları keşfet bölümünde paylaşılabiliyorken şimdi çok daha kısa içeriklerle hazırlanabilen Reels paylaşımlarınız da keşfette yer buluyor.

Profil ızgarasını kaldırdım, nasıl eklenir?

Reels kendi kendine profil ızgarası terk edemez, bunu ya şikayet olduğu için instagram yapar yani videonuzu engeller ya da siz işlem yaparken bilerek veya yanlışlıkla silebilirsiniz. En kötü ihtimal ise hesabınızın ele geçirilmiş olmasıdır ki böyle bir durumda sizden habersiz profil ızgarasını değiştiren biri var demektir. Böyle bir ihtimalden şüphe duyanların hemen şifrelerini değiştirmesini öneririz.

Reelsi kaldırdım, nasıl eklenir, diye düşünüyorsanız eskiden olsa geçmiş olsun, der geçerdik. Tüm beğenileriniz ve yapılan yorumlar silinmiş olurdu. Eğer elinizde Reels videonuzun kaydı varsa tekrar yüklemeniz gerekirdi. Ancak bu sorun o kadar çok yaşandı ve o kadar çok dile getirildi ki sonunda geliştirici çare buldu.

Yeni versiyonu indirmiş ve yüklemiş olan instagram kullanıcıları sorunsuz bir şekilde profil ızgarasını eski haline geri getirebilmekteler. Yapılacak işlem oldukça basit…

Profil resminize ya da profil isminize tıklayarak kendi ana sayfanıza geliyorsunuz. Sağ üst köşedeki üç çizgi olan bölüme tıklayarak ayarlara giriyoruz. Buradan yakında silinenler sekmesine girerek 30 gün içerisinde sildiğimiz ancak geri döndürmek istediğimiz Reels videomuzu seçip tekrar yüklüyoruz.

teknik destek