Şimdi yükleniyor

Instagram Reels hikayede paylaşma seçeneği çıkmıyor

reels paylaş çıkmıyor

Instagram Reels hikayede paylaşma seçeneği çıkmıyor

Son Güncelleme tarihi 11 Ekim 2021 by Teknoloji Haber

Instagram Reels hikayede paylaşma çıkmıyor sorun gibi algılanabiliyor. Normalde yaşanan ne olduğu hakkında ufak bir araştırma yapmakta fayda olacak. Belki sizden kaynaklıdır.

teknik destek

Ara ara sosyal platformlarla alakalı içerikler yayınlıyoruz. Çoğunlukla sorunlarıyla alakalı kısımlara yer veriyoruz gibi olsa da, önemli güncel gelişmelerden de bahsediyoruz. Bu ağın en önemli özelliği Reels denilebilir. Bir kısım kullanıcıların kullanamadıklarını görüyoruz. Birazı ilk adımda yapacağını bilmediğinden kullanamıyorken, bir kısmında ise yaptırım durumları görülebiliyor.

Peş peşe sürekli bir şeyleri yapanların hesaplarında bazen kısıtlamalar yaşanabiliyor. Örnek kullanıcının art arda yorumlarda bulunması. Bakmışsınız önlem amaçlı ilerleyen saatlere kadar bazı şeyleri kullanamıyorsunuz. Devam edenlerde ise gün boyu kısıtlamaların yaşandığı oluyor.

Reels hikayede paylaşma neden çıkmıyor?

Öncelikle şu an Reels özelliğini kullanabiliyor musunuz bunun cevabı önemli. Kullanamıyorsanız bir video yayına alırken son adımda Reels seçilerek son adım uygulanabilir.

Paylaş seçeneği çıkmıyorsa;

 • Uygulamadan kaynaklı sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz.
 • Oturumla alakalı olası aksaklıklar yaşanıyor olabilir.
 • Son yaptığınız şeyleri inceleyiniz.
 • Çok sık yaptığınız şeylerle alakalı olma olasılığı var.
 • Kullanılan telefondan kaynaklı olma durumları var.
 • Hesabınızda çıkan problemlerden alakalı olunabilir.

Sistemden dolayı çıkan aksaklıkların araştırıldıktan sonra bildirim yapılması önerilir.

instagram-paylasim-yasagi-3 Instagram Reels hikayede paylaşma seçeneği çıkmıyor
Instagram Reels hikayede paylaşma seçeneği çıkmıyor

Reels paylaşma çıkmıyor için olası çözümler

 • Farklı illerde yaşayanlardan görüşerek şu an genel bir sıkıntı var mı araştırınız.
 • Uygulamanın ayarlarından çıkışa atınız. Oturumunuzu sonlandırdıktan sonra tekrardan giriş yaparak deneyiniz. Tabi şifrenizi tekrar girecek şekilde.
 • Uygulamaya güncelleme gelmişse, öncekine veya bir kaç öncekine dönüş yapılabilir.
 • Bir dakika veya daha az olan bir videoyu paylaşırken tekrardan Reels seçilerek paylaşmayı deneyiniz.
 • Cihazın testi için hem başka bir telefondan hem başka sistemde deneyiniz. Örnek Samsung kullanıyorsanız birde iPhone ile denenebilir.
 • Sık yaptığınız bir şeylerden dolayı kısa bir süreliğine kısıtlamaya maruz kalınmış olabilir. Cihaz ve internet bağlantınızı değiştirip tekrardan deneyiniz.
 • Uygulama tarafında sıkıntı çıkıyorsa eski sürümün dışında birde “Uygulamalar” başlığına girip, instagram olana dokunup ve içerisindekileri çalıştırınız. Her birinden sonra test edip diğerine geçiniz.

Bunlardan sonra illaki birinin fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

Paylaş engeli çıkıyor olabilir

Reels hikaye paylaş engeli çıkma olasılıklarında dikkat etmeniz gereken bir kaç şeyden bahsedeceğiz.

Yukarıda bahsettiğimiz sık yapılanlarla birlikte birde kişinin şüpheli olarak yaptığı işlemler ve ceza kavramından söz edeceğiz.

Hesap sahiplerinin bazen kendi kendilerine hesaplarını engelledikleri oluyor. Örnek çok defa yanlış olarak girilen parola diyebiliriz. Diğer bir durum örneğimiz ise güvenliğe tehdit olacak davranışların sergilenmesi.

Unutmadan insanları rahatsız edici paylaşımlarda ve yorumlarda bulunanların yaptıklarının büyüklüğüne göre hesaplarında genel veya kısmi engellemeler uygulanabilir.

Ağın destek birimine ulaşmaya çalıştığınızda kullanacağınız yöntemlerin bir kısmı harici bağlantılarla sağlanıyor.

Bir şekilde dönüş yapılmadıysa, bir aralık belirleyerek üzerinden geçecek günlere göre başvurunuzu tekrarlayınız. Yoğun olan platformlarda dönüşler zor oluyor. Hatta bir muhatap bulmak neredeyse imkansız hale dönüşebiliyor.

teknik destek