Şimdi yükleniyor

TikTok topluluk kurallarını birden fazla ihlal ettiğiniz için hesabınız kalıcı olarak engellenmiştir

TikTok topluluk kurallarını birden fazla ihlal ettiğiniz için hesabınız kalıcı olarak engellenmiştir

Son Güncelleme tarihi 18 Ekim 2021 by Teknoloji Haber

Hesabımı açtığımda “TikTok topluluk kurallarını birden fazla ihlal ettiğiniz için hesabınız kalıcı olarak engellenmiştir” sorunu ile karşılaştım diyenlerle bu aralar karşılaşıyoruz. Çözümünde yapacağınız bir şeylerin olduğunu söylemek isterdik; lakin ağların katı kurallarından biri işlem yapılan hesabın geri dönüşü pek mümkün olmuyor.

teknik destek

Başlığımızda yer alan sorunun bir ihtimal şeklinde cevabı var. Kapatılma nedenin net olmasıyla belki bir yolun olması mümkündür. Örnek kasıtlı hesapları hedef alanların yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı işlem yapılan hesapların incelenmesi, sizin tarafınızdan kural ihlali yapılmadığı halde hesabınızda yapılan işlemler ve doğru olmayan ithamların incelenmesi.

Çok sık yapılanlardan biri çalınan hesapların dolandırıcılıkta kullanılması. Yapılan şikayetlerden sonra hesabın ağ tarafından kapatılması mümkün. İşte burada itiraz etme hakkınız olacaktır. Lakin kişilerin kendi yaptığı yanlışları başkalarına mal ederek işin içinden çıkmaya çalışanlar oluyor. İtiraz başvurusunun ve hesabın hareketleri incelendikten sonra durum ortaya çıkıyor.

Hesabınız kalıcı olarak engellenmiştir sorunu

TikTok hesabınız kalıcı olarak engellenmiştir yazısı çıkanların olası yapmaları gereken adımlardan söz edeceğiz. Tabi eğer belirtilen yanlışı yapmışsanız bunun dönüşü olmayacaktır.

Kapatılan hesap nasıl açılır şeklindeki yardım taleplerine çoğunlukla yanıt vermiyoruz. Nedeni birincisi yazılarımız haber niteliği taşımakta ve destek şeklinde bir hizmetimiz bulunmuyor. İkincisi yazılanın açıklayıcı olmaması. Neden hesabınızın kapatıldığını ve son yaptığınız şeyler nedir bilmediğimizden ne gibi bir yol gösterebiliriz bilemiyoruz.

Aşağıya eklediklerimizi kontrol ettikten sonra diğerlerine bakınız.

 • Yaşanan durumun belki sistem tarafında çıkan bir arıza olması mümkün. Geçmişte olduğu gibi hala bu şekilde devam ediyor. Yakın bir tarihte bir ağda bir çok kullanıcının hesaplarına işlem yapıldığı yazıyordu. Bu gün içerisinde devam etti ve ertesi günde kendiliğinden çözüldü.
 • Yaptığınız son aktiviteleri bir gözden geçeriniz.
 • Oturum açtığınız cihazların ve internetin dışında yerlerde test ediniz. Bunların engellenmesi olasılığı var.
 • Hesabınızda şüpheli görülen davranışlarda önlem amaçlı uyarı ekrana gelir. Lakin bazen anlamsız farklı metinlerle karşılaşabilirsiniz. Hiç bir şeyle uğraşmadan bir süre denememenizi öneriyoruz.
tiktok-hesabiniz-kalici-olarak-2 TikTok topluluk kurallarını birden fazla ihlal ettiğiniz için hesabınız kalıcı olarak engellenmiştir
TikTok hesabınız kalıcı olarak engellenmiştir

Topluluk kurallarını birden fazla ihlal ettiğiniz nedenleri

Yapılan yanlış şeylerin belli bir sınırı var. Tabi içeriği önemlidir. Öyle yapılaması gereken şeyler var ki yaptığınızda direk hesabınız kapatılır. Bazılarında ise bir kaç kez veya daha fazlasından sonra yasaklama getirilebilir. Bu uyarının çıkmasında en büyük neden üst üste yapılan kural dışı faaliyetler diyebiliriz.

Kısa bazı nedenleri aşağıya ekliyoruz.

 • İnsanları rahatsız edecek davranışların tekrarı.
 • Hile yöntemlerinin sürekli kullanılması.
 • Dolandırıcılık veya buna ön ayak olma.
 • Telif durumlara bulaşılması.
 • Belli bir kesimi etkileyecek davranışlar sergilenmesi.

Listeyi uzatabiliriz. Lakin anlamanız için bunların yeterli olacağını düşünüyoruz.

Topluluk kurallarını nedeniyle kapatılan hesapların başvurusu

Yapacağınız diğer denemelerden bir kaçı ise; başka internet bağlantılarından ve cihazlardan hesabınızı açmaya çalışınız. Bilgisayar kullanılmasını da önermekteyiz.

Diğer önemli husussa sistem tarafındaki bazı arızalarda anlamsız uyarıların çıkması. İçerikte olmayan nedenler ileri sürülerek işlem yapılan hesaplar olmuştur. Bunların bir çoğu gün içerisinde veya ertesi günde kendiliğinden çözüldüğünü görmüşüzdür.

Kullanıcıların yapmış olduğu aşırı şeylerin sonuçlarında engelleme uyarısı yerine böyle bir şeyin çıkmış olması olasılığını kontrol ediniz. Örnek kullanıcının peş peşe yapmış olduğu her şeyde bir kısıtlamanın oluşabileceğini belirtelim.

Uygulamaya gelen bir güncelleme olmuşsa bununda uyarıya neden olması mümkün. Geçmişte yaşanmıştır ve eski sürümle denendiğinde oturum açılmıştır. Birde geçici kapatılan hesapları açan kullanıcıların hesaplarında oluşan aksaklıklar açılmamaya neden olabiliyor.

Uyarı yazısında size itiraz etmeniz için bir seçenek sunulmamışsa, önce ? işaretiyle ilgili bölüme ulaşıp doğru olanla bildirimde bulunmanız gerekiyor. Sonra bununla alakalı form doldurma veya e-posta gönderme seçeneklerini deneyebilirsiniz.

Hesabın açılması için yapılan başvurunun bir dönüşü olmama olasılığı yüksek. Böyle olanlara belli bir gün geçtikten sonra tekrarlanmasını söylüyoruz. Artı benzeri konu başlıkları ile de talep gönderebilirsiniz.

 • İletişimle alakalı bağlantılar: www.applefoni.com/tiktok-musteri-hizmetleri-telefon-numarasi-iletisim

Yasal yollarla kapatılan hesabın açılması

Eskiden çok sık okuduğumuz şikayetlerden biri yasal haklarımı arayacağım söylemi. Yazılanlar bazen bizi güldürüyor. Kullandıkları ağların Türkiye’ de ofisleri dahi zar zor uygulandı ki, bunlarında çoğunlukla devletin kararları, vergilendirme ve hukuki durumlarda iletişim sağlandığını söyleyebiliriz.

Bulunduğunuz ilde adliyeye gidip böyle bir başvuru yapmaya kalksanız büyük ihtimal alay konusu olacaksınız. Zaten bu talebinizi alan savcılık dahi daha sonra büyük ihtimal takipsizlik kararı alacak.

Hangi durumlarda yasal haklarınızı kullanabilirsiniz? Kısaca suç unsuru olan her şeyde başvuru yapılabilir. Hesabınızı çalarak dolandırıcılık yapılması, kişisel bilgilerinizin kullanılması ve tehdit gibi durumlarda başvuru yapılarak gerekli incelemelerin yapılması sağlanabilir.

teknik destek

9 yorum

comments user
Aliye

Tiktok haksız yere hesabımı kalıcı olarak kapatı depremle ile ilgili video attım diye hesabım kapatıldı onca insan deprem videosu atılıyor hesapları kapanmıyor geliyor benimki kapanıyor herkes açık saçık video atıyor hesaplar kapanmıyor bizim hesabımız haksız yere kapatılıyor çok kötü gerçekten emeklerim boşa gitti resmen tik tok anlamsız yere tik tok hesabımı kapatı hesabım: @aliye… hesabımı kalcı olarak tik tok engelledi ve kapatı haksız ve suçsuz yere kaptıldı hesabımı hesabımın geri verilmesini istiyorum hesabımı ver lütfen tiktok

comments user
xesmerinizim

Tiktok hesabım kalicı olarak engelendi ve bu durduk yere oldu emeklerimin çöp olmasını istemem hesabımın acilmasinı istiyorum okadar saçma videolar varken ihlal yemiyor ve benim durduk yere oldu lütfen inceliyip hesabimı açar mısınız

comments user
Deniz

Hesabım durduk yerde kalicı olarak engellendi. Yanlıs paylasımlarda yapmadım. Lütfen inceleyip tekrar acın rica ediyorum.

comments user
Erdmmshn01

Tiktok hesabım kalıcı olarak engellendi hesabıma girdiğimde böyle bir sorunla karşılaştım sebebini bilmiyorum videolarımin incelenip tiktok hesabımın açılmasını istiyorum sizden ricamdir.

  comments user
  Deniz

  Benimde hesabım kalıcı olarak engellendi kapandı. Hicbir yanlıs paylasımda bulunmadım lütfen hesabımı tekrar verin.

comments user
Firdevs

Aynı sorunu bende yaşadım anlamsız bır şekılde kapandı hesabımın açılmasını ıstıyorum

comments user
Fatma

Tiktok hesabım durduk yere kalıcı olarak engellendi ve ben emeklerinin çöp olmasını istemiyorum. O kadar saçma videolar varken ne den benim hesap engel yedi lütfen videolarımı inceleyip hesabı mı açar mısınız lüftennnnn

comments user
Metin karaaslan

Sayın tiktok yöneticileri benim TLF arabada piraktim 10 dakika içinde tekrar tiktokta girdim durduk yere neden hesapim kalıcı olarak engellendi anlamış değilim okadar abuk subuk video lar varken ben ne yaptım bilmiyorum lütfen tiktokumu geri açın rica ediyorum

comments user
Nisa Agaya

Tiktok hesabım kalıcı olarak engellendi ve bu durduk yere oldu emeklerimin çöp olmasını istemem hesabımın açılmasını istiyorum o kadar saçma videolar varken ihlal yemiyor ve benim durduk yere oldu lütfen videolarımı inceleyip hesabımı açar mısınız