Şimdi yükleniyor

Instagram takip engeli kaldırma ne zaman kalkar

Instagram takip engeli ne zaman kalkar

Instagram takip engeli kaldırma ne zaman kalkar

Son Güncelleme tarihi 15 Şubat 2022 by Teknoloji Haber

Instagram takip engeli belli durumlar sonucunda kişilere gönderilen bir bildirimdir. Bu ağın kullanıcılarının neredeyse en çok karşılaştığı durumlardan biri takip engeli almaktır. Kişiler sistem tarafından belirtilen miktarlardan fazla takip isteği gönderirse Instagram tarafından bir engel getirilir. Bu şekilde kullanıcıların art arda istek göndermesi engellenir. Güvenliği artırmak için ağ tarafından yapılan bir uygulama olarak bilinir.

teknik destek

İçeriğimizde Instagram takip engeli ne zaman kalkar ve engel kaldırmak için yapılacak bir şeyler var mıdır buna değineceğiz.

Bir şey denemeden önce şu an yaşanan durumun bir ağ sorunu olmadığından emin olmanızı öneririz. Sistemdeki arızaların sonucu oluşan çok sayıda bildirim raporları geç yayınlandığı zamanlar oluyor.

Instagram neden takip engeli olur?

Kişiler sadece takip isteği göndererek değil beğeni, yorum gibi etkileşimleri de çok üst üste yaptığı zaman takip engeli alabilir. Instagram’da bulunan her kullanıcının güvenliği ve hesabında rahat vakit geçirebilmesi adına Instagram tarafından böyle bir uygulama getirilmiştir. Sadece çok fazla etkileşim yapmak da değil kişiler topluluk kurallarına aykırı olabilecek paylaşımlar yaparsa da takip engeli alabilir. Başka hesaplar tarafından şikayet yapıldıysa ve etkileşimlerde olağan dışı bir durum varsa takip etme engeli gönderilir. Hatta bu durumun sürekli olarak devam etmesi sonucunda kişiler tamamen Instagram hesaplarını kaybedebilir.

Takip engeli neden çıkıyor diyenlere örnek olması adına aşağıdakileri ekliyoruz:

  • Çok sık takip yapan hesapların şüpheli görülmesi durumu kadar birde insanların rahatsız olmasına sebep olduğu zamanlarla karşılaştık. Kişiler tanımıyor ama kişi ısrarla takip isteğini yeniliyor.
  • Takip sınırına ulaşan hesaplar artık işlem yapması engellenir.
  • Cezalandırılan hesapların belli hesap özellikleri kısıtlanır.
  • Kullanıcının geçici engel almış ve bundan haberi olmadığı durumlar her zaman vardır.

Instagram takip engeli nasıl kaldırılır?

Instagram takip isteği engeli kaldırmak için pek çok yöntem denebilir. Şifre değişikliği, hesabın silinip yeniden yüklenmesi, ağın uygulamasının cihazdan tamamen silinip yüklenmesi, ağın destek birimine bildirme gibi durumlar denenebilir. Instagram hesabına takip engeli alan bir kişi hiçbir yöntemle bu engeli kaldıramaz. Geliştirici tarafından belirlenen sürenin tamamlanması gerekir. Sürekli olarak takip engeli alan kişilerin bir süre sonra kısıtlama süresi 1 aya kadar çıkabilir. Bu nedenle kısıtlama alan kişilerin bu duruma ekstra dikkat etmesi gerekir.

Instagram takip engeli koymak için belli şartların olması gerekir. Bunlara dikkat edildiği sürece kişiler takip engeli almaz. Diğer hesapları takip ederken art arda 15- 20’den fazla hesabın takip edilmemesi önemlidir. 1 gün içerisinde maksimum 100 kişi takip edilmelidir. Aynı zamanda beğeni, yorum gibi işlemleri de gerçekleştirirken bu sayılara dikkat etmek gerekir. Takipçi satın alma, sahte takipçi yapma gibi durumlardan uzak durmak gerekir. Ağların topluluk kurallarına hakim olmak ve topluluk kurallarına aykırı herhangi bir durumu gerçekleştirmemek önemlidir. Hesap sadece takip işlemi için kullanılmamalıdır.

Geçici yaptırımların denenmesi için kesinlikle bir iki gün kadar hiç bir şekilde oturum açmaya çalışmayın. Bekleyin ve sonra daha önce oturum açarken kullanmadığını bir cihazdan oturumunuzu açın.

Destek talebi açmak isteyenlerinde dikkat edeceği bize göre iki üç husus var. Birincisi doğru başlıkla bildirimde bulunun. İkincisi gayet açıklayıcı bir dille ve örnek varsa uyarı görsellerini ekleyerek başvurunuzu yapın. Yalan yere kullanacağınız içeriklerin sonucu kalıcı yasaklamalara gider.

Instagram takip engeli ne zaman kalkar?

Takip engellinin ne zaman kaldığını belirten yazıların pek doğruluğu yoktur. Ağların kendine göre bir yoğunluğu var ve çoğunlukla 1 ile 10 gün içerisinde döndükleri görülür. Lakin bazılarında daha uzun sürdüğü hatta hiç dönülmediği de oluyor.

Burada önemli olanın aceleye getirilecek davranışlarda bulunulmaması. Örnek 1 günlük bir engel var ama kişi ısrarla bir şeylere kalkışmasından dolayı bu sürenin daha uzadığı oluyor.

Instagram takip engeli ne zaman kalkar sorularına yanıtımız her zaman yaptığınız yanlış şeylere göre değişir oluyor. Yapılanların ne gibi bir kural ihlaline sebep olduğu incelemesi yapılmadan net bir zaman ve yaptırım büyüklüğü anlaşılmaz.

instagram-takip-engeli-ne-zaman-kalkar-1 Instagram takip engeli kaldırma ne zaman kalkar
Instagram takip engeli kaldırma ne zaman kalkar

Ceza ya da geçici durumlar

Yukarıda bahsettiğimiz durumlarla sık karşılaştığımıza bir dönem vardı. Hatta geçen yıl bir çoğunda yaptırıma uğradığını belirten bir yazı karşısına çıkardı. Sonra bir baktık ki kendiliğinden bu uyarı kalktı. Kısaca sistemin probleminin bir sonucuydu.

Biz her zaman diğer ağlarda bunla alakalı paylaşımlar yapılmış mı diye kontrol edilmesini öneririz. Sonra profil alanı kullanarak test yöntemini öneririz.

Ceza ve geçici durumların testi şöyle oluyor:

Buradaki bazen işe yaramadığı durumlar olmakta. Denemek isteyenlerin profil alanına girip, hesapların hakkında alanına geçiş, bir kaç kelime kadar içeriği değiştirip ya da ekleme yapıp kaydedilmesini söyleriz. Eğer sıkıntı varsa o zaman karşınıza işlemin yapılamadığı belirtilir.

Ceza almış mıyım nasıl anlaşılır?

Bazen basit bazen çok zor anlaşılır. Normalde ufak yaptırımlarda hesabınızın belli alanlarında kısmi bir yaptırımla karşı karşıya kalırsınız. Lakin önemli kural ihlallerinin sonucu ağır olur. Tamamen kullanım veya askıya alınma söz konusudur.

Yine profilde bir şeyi değiştirmenize izin verilmediğinde bu aklınıza gelsin. Diğer türlü son zamanlarda kullanmadığınız bir telefonla, bilgisayarla ve internetle hesabınıza girmeye çalışın. Oturum açılma olasılığı var veya daha önce almadığınız bir uyarı çıkması mümkün olur.

Instagram takip engeli kaldırma şeklindeki paylaşımlara dikkat edilmesi gerekir. Bir çoğunun yanlış öneri verdiğini görüyoruz. Hatta dolandırmak amaçlı içeriklerle de karşılaşırsınız. Hiç bir şekilde şifre, kişisel bilgiler ve erişim izinleri vermemeniz önerirliz.

teknik destek