Şimdi yükleniyor

TikTok sandık gözükmüyor hediye gönderemiyorum

TikTok sandık gözükmüyor hediye gönderemiyorum

Son Güncelleme tarihi 15 Şubat 2022 by Teknoloji Haber

TikTok sandık gözükmüyor sorununda genelde hediye gönderemiyorum hatası alanlarda oluyor. Birbirine benzeyen bir durum gibi görünüyor olsa dahi konumuzda ayrı bir meseleden söz edeceğiz.

teknik destek

Tiktok sandıklar ekranda gözükmüyor şikayetlerinin temelinde sistemdeki aksaklıklar yatmakta. Bundan dolayı ileriye gidecek şeylerle kalkışılmaması önerilir.

TikTok sandıkları son günlerde oldukça popülerdir. Bu sandıklar üzerinden kişiler para kazanmaktadır. Sandıkların içerisinden çıkan miktara göre para kazanılır. Fakat sandıkların görülmemesi sonucunda kişiler bunları açamaz ve diğer kullanıcıların gönderdiği hediyeleri göremez.

TikTok sandık özelliği

Bilindiği üzere TikTok mecrası üzerinden para kazanmak mümkündür. Bu da canlı yayın videolarını kullanarak gerçekleştirilmektedir. Sandık da son dönemlerde çıkan özelliklerden biridir. Ağ kullanıcılıları 18 yaşını geçtikten sonra ve 1000 takipçiye ulaştıktan sonra canlı yayın açabilir. Canlı yayını izleyen diğer kullanıcılar tarafından çeşitli hediyeler gönderilir. Bu hediyelerin içerisinde sandık da vardır.

Sandık açıldığı zaman içerisinde hediye gelmektedir. Bu hediyeler birikip belli bir miktara ulaştıktan sonra para banka hesabına çekilebilmektedir. Aynı zamanda canlı yayını izleyen kişiler bu sandıklara basarak kendi hesaplarına alabilir. Yani sandık özelliği olmayan kişiler bu sandıklara ulaşıp hediye kazanamaz.

TikTok sandıklar neden gözükmez?

Tiktok sandıklar ekranda gözükmüyor problemi ile pek çok kişi arama motorlarında araştırma yapmıştır. Bunun birden fazla sorunu olabilir. TikTok’ta ekranda sandıkların görünememe nedenleri şu şekilde olabilir;

TikTok’ ta görülebilen hatalar sonucunda hesapta bir problem oluşabilir. Tabi ağ tarafındaki herhangi bir arızanın da buna sebep olması mümkün. Bu sebeple iyi araştırmadan gerekli adımlara geçmemeniz daha sağlıklı olacak.

Kişiler 18 yaşından küçükse ve bu konuda çok fazla şikayet aldıysa sandık özelliği görünmeyebilir.

Bazı cihazlarla güncellemenin uyumsuzluğu sonucunda bu sorun çıkabilir. Özellikle Android işletim sistemi bazı cihazlarda hala sandık özelliğini getirememiştir. Bunun için hem telefonun yazılım güncellenmesi hem de TikTok’ un güncellemesi kontrol edilmelidir.

Çıkan sürümlerde zaman zaman uyumsuzluğun görüldüğü cihazlar çoğunlukla eskiler oluyor. Böyle durumlarda ise eski uygulama sürümleriyle denenmesi işe yarar.

TikTok sandık görünmeme sorununun çözümü

TikTok sandıklar görünmüyor sorunu yaşayan kişiler aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulamalıdır;

  • Eğer 18 yaş altında bir TikTok hesabı açıldıysa yeni bir TikTok hesabı açarak 18 yaş üstünde kurulmalıdır.
  • TikTok’ un son güncellemesinin yapılmış olması gerekir. Güncelleme yapılmadığı zaman kişiler sandık olan canlı yayınlara giremeyebilir.
  • İnternetin yavaş olması ya da bağlantının engellenmesine yönelik herhangi bir sorun olduğu durumlarda farklı bir internet bağlantısıyla denenebilir.
  • Farklı işletim sistemine sahip cihaz üzerinden girilebilir.
  • Ağla ilgili bir problem olabilir. Bu durumda biraz beklemek gerekecektir.
  • Uygulama cihazdan tamamen silinip daha sonradan yeniden yüklenmesi de bir çözüm olabilir.
  • Ağın yardım merkezine ulaşarak sorun çözüme ulaştırılabilir.
  • Önceki uygulama versiyonlarını kurup deneyin.
  • Geçici yaptırımlar veya cezalarda ilgili ağların özelliklerinden bazı alanlar çalışmaz. Test adına aşağıdakileri deneyin.
  • Hesabınızın türünü işletme olarak değiştirmeniz büyük ihtimal sıkıntıyı çözecek. Sanırız ayarlardaki ilk seçenek olan hesabı yönet üzerinden işlem yapılacak.

Hesap geçişlerinden sonra tekrar kişisel olana dönmek isteyenlerin yine aynı bölüme girmesi yeterli. Geçişlerde herhangi bir paylaşımınız silinmeyecek.

TikTok-sandik-gozukmuyor TikTok sandık gözükmüyor hediye gönderemiyorum
TikTok sandık gözükmüyor hediye gönderemiyorum

TikTok hediye gönderemiyorum şikayetlerinde birde sandıklar görünmüyor durumu söz konusu. Bu iki konu birbiri ile alakalı olacağı gibi ayrı bir sebepten de çıkmış olma olasılığı var.

Ceza ve uygulama testi

Yaptırımlarda ve şüpheli durumlarda böyle alanlar iş görmez. Bunun testini profil alanına girdiğinizde buradan bir şey değiştirmeye çalıştığınızda anlarsınız. Hesabın hakkındaki alandaki kelimeleri değiştirip deneyin.

Diğer bir deneme yöntemi uygulamalar denilen alana cihazınızdan girip, ağın adını bulup, içerisindeki güncelleme kaldırma ve önbellek temizliğinin yapılmasını öneriyoruz. Sonrasındaki testlere göre diğer seçenekleri çalıştırınız.

Başka telefon ve internet testlerinden sonra başkalarının da böyle bir şeyle o gün karşılaşıp karşılaşmadığını araştırın. Genelde Twitter bu gibi durumlarda öne çıkan haber kaynağıdır diyelim.

Kontrollerden sonra ağa destek talebi oluşturmak isteyenlerin doğru başlıkla işlem yapmasını öneririz. Artı açıklama alanını düzgün doldurulması ve durumun anlaşılması adına birde sorun ekran görüntüsünün eklenmesi gerekir.

teknik destek