Şimdi yükleniyor

Instagram takipçi düşme sorunu

Instagram takipçi düşme sorunu

Instagram takipçi düşme sorunu

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Instagram takipçi düşme sorunuyla karşılaştınız mı? Dün meydana gelen instagram takipçi düşüyor sorunu hala deva ediyor. Bazı kullanıcılar ara ara takipçiler düşüyor diye yorum atmış. İşte instagram takipçi düşüşü hatası!

teknik destek

Bazılarında görülen ani takipçi düşüşlerine birde ünlü hesaplar eklendi. Ünlülerden bazıları da büyük sayıda takipçi kayıpları göründüğünü paylaştılar.

Instagram takipçi düşüyor sorunu için instagram’ dan açıklama geldi. Twitter’ a yaptığı paylaşımda sorunu farkettiklerini ve nedenini araştırmaya başladıklarını belirten instagram’ ın hatanın nedeni henüz paylaşmadıklarını da belirtelim. Ama şüphelenen bir durumu biz açıklamak istedik.

Instagram-takipçi-dusme-sorunu-2 Instagram takipçi düşme sorunu
instagram takipçi düşüşü Instagram takipçi düşme sorunu

Instagram takipçi düşme nedeni

Instagram takipçi düşme nedenleri şu an için instagram’ ın kendi içerisindeki bir sorun. Kullanıcı kaynaklı sorun olduğunu düşünmüyoruz. Tabi şu an için bu sorun sistemsel bir hata. Normal şartlarda instagram takipçi düşüşü çoğunlukla kullanıcı kaynaklı yanlış işlemlerden kaynaklı yaptırımlar nedeniyle ortaya çıkmakta. Örnek sahte takipçi satın alma veya sahte beğeni satın alma gibi.

Instagram sahte takipçi alımlarında bazen instagram’ ın tespiti büyük takipçi düşüşlerini doğurabiliyor. Birde anlık veya o gün oluşan bir hata kaynaklı takipçi gidip tekrar gelebiliyor.

Instagram sahte takipçileri siliyor!

Instagram’ ın iki üç ay önce yaptığı paylaşımda sahte beğeni, yorum ve takipçileri tespit edecek bir algoritma üzerinde çalışıldığını duyurdu. Acaba bu çalışma hayata girmiş olabilir mi?

Önemli bazı kaynaklarda bu yönde bir açıklama yaptı. Bu temizlikle alakalı bir sorun olabilir. Eğer çalışmayı devreye aldıysalar ve başlatmışlarsa bu sorunu tetiklemiş olabilir.

Her çıkan yenilik bazı sorunları ortaya çıkarabiliyor. Instagram’ da sorunun nedenini çözmeden açıklamak istemiyor olabilir.

Sizde de instagram takipçi düşüyor sorunu çıktı mı?

teknik destek