Şimdi yükleniyor

Instagram tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle

Instagram tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle

Son Güncelleme tarihi 19 Ağustos 2021 by Teknoloji Haber

Instagram tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle hatası çoğunlukla sık bir şey yapılmasından dolayı karşınıza çıkar. Birde sistem sorunlarında bir kısım kullanıcının aynı anda yaşadığı sorundur.

teknik destek

Şu an bir şeylere bakmadan önce yaşanan sorunun başkalarında da çıkıp çıkmadığına bakılması gerekiyor.

Geliştirici kaynaklı uyarıların çoğu belli aralıklarla her yıl karşımıza çıkar. Kronik denilen problemlerde verilen yanıt metinleri hep birbirine benzer.

Belli alanlarda kullanıcı kitlesi bakımından en çok kullanılan sitelerden biridir. Bundan dolayı Instagram uygulaması üzerinde yapılan bazı işlemlerde aksamalar oluşabilmektedir. Çünkü kullanıcı sayısı çok olduğundan dolayı de herkes hızlı hizmet almak istediğinden dolayı üst üste işlem uygulamaktadır.

Instagram tekrar denemeden önce hatası

Yukarıdaki sebepten ve yapılan çalışmalardan dolayı bazı aksamalar söz konusu olabilmektedir. Özellikle iki faktörlü kimlik doğrulaması özelliğinde kullanıcılar kod alabilmek için üst üste işlem sağlamaktadır. Bundan dolayı da üst üste kod talebinde bulunulduğu için iletilen kodun gelmesi zaman alabilmektedir.

Kod talep ederken kullanıcıların birkaç dakika veya belli bir süre bekleyerek tekrardan kod talep etmesi gerekmektedir. Bu esnada Instagram tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekleyin uyarısı görülebilir.

Ayrıca belli bir süre beklenmesi gereken bir husus ise şifre değişikliği gerçekleştirirken kullanıcıların e-posta hesabına mail gönderimi sağlanmaktadır.

Kullanıcılar belli bir süre beklemeden sık sık mail talep ettiği zaman mailler e-posta adresine düşmemektedir. Bundan dolayı kullanıcılar Instagram hesabı üzerinden bulunacakları tüm işlemlerde belli bir süre bekleyerek işlem sağladığında daha hızlı ve verimli bir hizmet alacaktır.

Kısaca ya bir şeylerin çok fazla yapılmasından kaynaklı ya da sistemde arıza var.

Tekrar-denemeden-once-lutfen-birkac-dakika Instagram tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle
Instagram bekle sorunu için çözüm

Lütfen birkaç dakika bekle nasıl çözülür?

Bu yazdıklarımız çoğu problemde deneyeceğiniz önerilerdir.

Yaşananlar genelde olup olmadığının anlaşılması adına farklı yerlerde olan arkadaşlarınızla görüşüp kontrol edebilirsiniz.

 • Uygulamanın dışında tarayıcı ve bilgisayardan denenmesinde de fayda olacak.
 • Açık olan her yeden oturumunuzu sonlandırınız.
 • Şifre sıfırlamayı başlatın ve yeni şifrenizle giriş yapmaya çalışınız.
 • Uygulamaya yeni bir güncelleme yapılmış ve bundan sonra aksaklık çıkmışsa önceki versiyonlardan birini yükleyiniz.
 • Ban denilen sebepten engel uygulanan hesaplar olabilir. Test adına daha önce kullanılmayan internet ve cihazdan denenmesi gerekiyor.
 • Uygulama hatalarında Android kullanıcılarının uygulamaların yer aldığı alana girip “Instagram” yazısına dokunup ve içerisinde tıklanacak seçeneklere dokunulması gerekiyor. (Güncelleme ve verilerin kaldırılması)
 • Tarayıcı üzerinden ayarlara ulaşabilenler güvenlik seçeneğine girip iki faktör denilen özelliği açmalarını öneriyoruz.
 • Birde profilde bir şeyi değiştirebiliyor musunuz diye kontrol ediniz. Ceza veya sistem hatalarında engellenebilir.
 • DNS değiştirerek veya VPN kullanarak denenebilir.
 • Son olarak ayarlarda yer alana hesap başlığına dokunduğunuzda hesap türünün değiştireceğiniz alana gireceksiniz. İşletme ya da Pro olan seçeneklerden biri ile türü değiştirin.

Hala durum aynı ise bildirim için ayarlardaki alanı kullanınız.

TikTok-numarami-degistirdim-2-1 Instagram tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle
Instagram tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle

Aşırı yapılan her şeyde ekrana uyarı çıkabilir.

Yaptığınız ne varsa tekrarlamamanız gerekiyor. Biraz vakit tanıyın ve denemeden bekleyin. Yapabiliyorsanız bir gün dolmasını bekleyiniz.

Artı geliştiricinin koymuş olduğu kurallara aykırı davranışlar sergileyen hesaplarda da bu şekilde sorunlar çıkabiliyor. Bir nevi yaptırım denilebilir.

Şu an çıkan belki yurtdışı veya içi arızalarından çıkıyor olabilir. Kendiliğinden çözüleceğini düşünüyoruz.

Ağla alakalı ufak bir bilgilendirme yazısını da aşağıya ekliyoruz.

Instagram sitesi kullanıcılarının her zaman ve istedikleri vakitte kolaylıkla keçesinde vakit geçirebilmeleri için giriş seçenekleri bakımından avantajlar sağlamaktadır.

Instagram sitesine bilgisayar üzerinden giriş sağlandığı gibi uygulama olarak da cihazları indirilerek hızlı bir şekilde giriş sağlanabilmektedir. Böylelikle kullanıcılar bulundukları her yerde ve her vakitte kolaylıkla Instagram uygulaması içerisinde eğlenceli vakitler geçirerek arkadaşları ile sohbet edebilme imkânına sahip olmaktadır.

Ayrıca site içerisinde kullanıcılar tarafından birbirlerine herhangi bir şekilde rahatsızlık bilmemesi için engelleme avantajıyla kullanıcılarının güvenli bir şekilde site içerisinde gezinmesine fırsat sağlamaktadır. Ayrıca fotoğraf ve hikaye paylaşımı sayesinde Instagram kullanıcıları anılarını oluşturabilmektedir. İşte bu engelleme özelliği bazen kullanıcının yaptığı yanlış olmayan bir şeyi dahi şüpheli olarak algılayabiliyor. Nedeni aşırıya yapılması.

Ayrıca Instagram takipçi listesi sayesinde kimler ile arkadaş olunduğu görülebilmektedir. Kullanıcıların takip isteğini kabul etmediği kişilerin hesaplarını görmesini istemediği zaman Instagram gizli hesap özelliği ile hesabını gizleyebilmektedir. Instagram sitesi kullanıcılarına birçok avantaj salgından dolayı en fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya adresleri arasında bulunmaktadır. Instagram uygulamasının sağladığı fırsatlar ile kullanıcılar güvenli bir şekilde sosyalleşmektedir.

teknik destek

2 yorum

comments user
Damla

Benimde var aynı sorun ne zaman düzelecek dün akşamdan beri deniyorum ama olmuyor düzeltin lütfen ne zaman düzelecek acaba

  comments user
  Teknoloji Haber

  Hesabı farklı bir telefonda ve farklı bir hesabı kendi telefonunuzda denedikten sonra net bilgi verilebilir. Sürekli deneyen hesaplar belli bir süre engel alır.