Şimdi yükleniyor

Yanlışlıkla kapatılan instagram hesabını geri alma formu

Yanlışlıkla kapatılan instagram hesabını geri alma formu

Son Güncelleme tarihi 20 Ağustos 2021 by Teknoloji Haber

teknik destek

Yanlışlıkla kapatılan instagram hesabını geri alma veya geri açma şeklinde bir başvuru yöntemi var mıdır diye merak edenlerden misiniz? Sizin de hesabınız kapatıldı geri açmak için ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Silinen hesap normalde geri getirmek mümkün olmaz ama burada belli başlı bazı iş akışlarından dolayı bu mümkün hale gelebiliyor.

Yanlışlıkla silinen hesabı geri almak için yapacağınız tek şey var o da bununla alakalı olan formun doldurulması. Tabi uygun görülürse yardımcı olunur.

Formu incelerseniz sistem tarafından oluşan sorunlarda ve yine geliştiricinin yanlışlıkla kapattığını düşündüğünüz durumlarda inceleme talebi gönderebileceğiniz belirtiliyor. Yani kendiniz veya bir yakınınız yanlışlıkla kapatmasından dolayı yardımcı olunmuyor.

Yanlışlıkla kapatılan hesap nasıl açılır?

Aşağıya eklediğimiz destek formunun doldurulması ve size dönüş yapmalarını beklemeniz yeterli olacak. Bazılarının bize iletişim kısmından yazdığını görüyoruz. Başvurdum ama dönmediler şeklinde yardım mesajı atıyorlar. Dönüş süresinin olmadığını belirterek bir hafta içerisinde dönülmeyen hesaplara tekrardan başvurmalarını söylüyoruz.

  • Haksız yere kapatılan hesaplar.
  • Kasıtlı birilerinin toplu şikayetleri ve ithamları sonucu işlem gören hesaplar.
  • Topluluk kurallarına aykırı bir şey yapılmaması.
  • Sistemden kaynaklı olası aksaklıklar.
  • Dondurulan hesabın açılamaması.
  • Dondurulan hesabın kapatılması.

Aklımıza gelenler bunlar ve bunların dışında olmaması gereken olumsuz şeyler içinde inceleme talebi gönderebilirsiniz.

Yazımızda birde hesabı dondurduktan sonra kod gelmiyor sorunundan bahsedeceğiz.

Hesabın açılması için kullanılacak form:

  • Bu help.instagram.com/contact/1652567838289083 bağlantıyı kopyalayınız ve tarayıcıya yapıştırınız. Önerimiz bilgisayardan yapılması.
Yanlislikla-kapatilan-instagram-hesabini-2 Yanlışlıkla kapatılan instagram hesabını geri alma formu
Yanlışlıkla kapatılan instagram hesabını geri açma formu

Nüfus cüzdanındaki isminiz, kullanıcı adınız, dönüş için ve hesabın kayıtlı olduğu e-posta hesabı ve ülke bilgisi ile başvurunuzu yollayınız. Lakin hesabınızda gerçek bilgiler kullanılmamışsa geri açmak çok zor olacaktır.

İlk seçeneğe bakarsanız işletme veya bir hizmeti temsil edilip edilmediğinden söz ediliyor. Hayır olanda bireysel hesaplar için kullanılıyor.

Yanlislikla-kapatilan-instagram-hesabini-1 Yanlışlıkla kapatılan instagram hesabını geri alma formu
Yanlışlıkla kapatılan instagram hesabını geri açma formu

Instagram kod bağlantı hatasından sonra çıkan engelleme

Instagram hesabı son zamanlarda sosyal medya adresleri arasında en popüler uygulamalardan biridir. Bundan sebeple ki kullanınca sayısı bir hayli fazla olmasından dolayı ara ara aksaklıklar yaşanabiliyor. Geliştirici bazen güvenlik kısmında veya özelliklerde yeniliğe gittiğinde aksaklık oluşabiliyor. Kullanıcılarının güvenliğini sağlamak amacıyla birçok özellik sunmakta. Bu özelliklerden biri de güvenlik kodu içeriğidir.

Kullanıcılar İnstagram hesabına giriş sağladıktan sonra ayarlar sekmesinde bulunan güvenlik kodu özelliğini aktif ederek bu özellikten faydalanabilmektedir. Ancak güvenlik kodu doğrulaması her ne kadar yararlı olsa da bazen istenmeyen sorunlar yaratabilmektedir.

İstenmeyen sorunlar arasında bağlantı hatası, kod gelmemesi veya kodun geç gelmesi gibi aksamalar oluşabilmektedir. Ancak her ne kadar bazen sorun yaşatsa da kullanıcılar profil dahil olmak üzere tüm bilgilerini korumak ve saklamak maksadıyla güvenlik kodu doğrulamasını kullanmaktadır.

Güvenlik kodu doğrulaması özelliğini kullanan herkes sorun yaşadığında yaşadığı sorunu internet üzerinden araştırarak çözüm bulmaya çalışmaktadır. Bu sorunlar arasında internet üzerinden en çok araştırılan sorunlardan biri ise İnstagram kod bağlantı hatası olmaktadır.

Kod bağlantı hatası çözümü

En çok kullanılan İnstagram uygulamasında da bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Özellikle kullanıcılar tarafından internet adresi üzerinde Iİnstagram kod bağlantı hatası sorunu çok fazla araştırılmaktadır. Ancak çözüm oldukça basit ve kısa süren bir işlemdir. İnstagram güvenlik kod hatası sık sık tekrarlayan sorunlardan biridir. Ancak İnstagram kodunun bağlantı hatası vermesinin birkaç sebebi bulunmaktadır.

Kullanıcılar beklemeden üst üste kod talebinde bulunduğu takdirde Yeni kod gelmeden bir önceki kod istenen bölüme yazıldığından dolayı bağlantı hatası verebilmektedir. Bundan dolayı kullanıcılar kod talebinde bulunduğu takdirde en son gelen kodun yazılmasıyla bu sorun kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Ayrıca kod gelmiş olsa ve yazılmış olsa dahi bağlantı hatası sorunu oluşabilmektedir.

Bağlantı hatası sorunu genellikle hesap ile alakalı olmamaktadır. Çoğunlukla bağlantı hatası internet adresi veya internet sunucusu tarafından sorunlar oluşabilmektedir. Bundan dolayı bağlantı hatası alındığı takdirde başka bir sunucu veya internet üzerinden giriş sağlandığında sorun çözülmüş olacaktır. Böylelikle kullanıcılar hesaplarına hem güvene almış olacak hem de kolaylıkla İnstagram hesap erişim sorunu çözülmüş olacaktır.

Çok fazla talep gönderen kullanıcıların belli aralığa kadar kısıtlanabileceğini belirtelim. Bazen kullanılan cihazlarla internet yaptırıma neden olabiliyor. Bundan dolayı farklı yerlerle ve cihazlarla denendikten sonra duruma göre bir şeyleri kurcalamadan beklemeniz daha sağlıklı olacaktır.

teknik destek