Şimdi yükleniyor

İnternet olmayan televizyona WiFi bağlanır mı?

İnternet olmayan televizyona WiFi bağlanır mı?

İnternet olmayan televizyona WiFi bağlanır mı?

Son Güncelleme tarihi 13 Nisan 2019 by Müşteri hizmetleri

İnternet olmayan televizyona WiFi bağlanabilir mi? Televizyona kablosuz internet bağlamak için cihaz gerekebilir. Televizyonu Smart TV çevirmek için TV Box yeterli olabilir.

teknik destek

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık televizyonlar değişmiş kablolu veya kablosuz internete bağlanabilmektedir. Fakat akıllı veya Smart TV olarak anılan bu televizyonların dışında kalan yani internet bağlantı sistemi olmayan televizyonlarda internete direkt bağlanılmamaktadır. Bu durum ile karşı karşıya olanların tek çözüm yolu USB adaptör olarak bilinen televizyonları Smart TV’ye çevirmeye sağlayan cihazdan alınmalıdır. Bu USB adaptörün amacı televizyon ile internet bağlantısı arasında bir geçit kurmaktır. Bu şekilde internet bağlantısı olmayan bir televizyonda da internet kullanılabilmektedir.

USB adaptör nasıl bağlanır?

Kurulumu aşırı kolay bu adaptör bağlantısı HDMI ile kurmaktadır. HDMI girişi modelleri olduğu gibi uzaktan bağlantılı olanları da bulunmaktadır. Bağlantı kalitesinin daha güçlü olması nedeni ile daha çok HDMI girişli olan USB adaptörler tercih edilmektedir. Adaptörlerin kendi yazılımları bulunmaktadır. Adaptör yazılımına göre ağ ile bağlantı kurulmalıdır. Bağlantı sonrasında şifre istenmektedir. Şifre girildikten sonra kurulum tamamlanmış olmaktadır. Artık internet bağlantı özelliği olmayan televizyondan istenildiği gibi internet kullanılabilmektedir.

internet-olmayan-televizyona-WiFi-baglanir-mi-2 İnternet olmayan televizyona WiFi bağlanır mı?

TV Box ile televizyonu Smart TV çevirme

Örnek vereceğimiz cihaz Xiaomi TV Box. Bizzat denediğimiz bir ürün. YouTube, canlı tv ve Facebook’ un yanında birde internette dolaşmanız için tarayıcı bulunmakta. Çok sayıda uygulamayı da televizyonda çalıştırabilirsiniz.

“Xiaomi Mi wifi pro” nasıl kurulur ve ayarları hakkında geniş bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.andronova.net/nasil-yapilir/xiaomi-mi-wifi-pro-router-sinyal-guclendirici-kurulumu-h3268.html
teknik destek