iOS 10.1.1 Jailbreak Yapıldı

img_0007

Geçen hafta yayınlanan iOS 10.1 jailbreak videosunun ardından jailbreak dünyası uykudan biraz olsun uyanmıştı. Bugün de iOS 10.1.1 yüklü bir iPhone 7’nin jailbreak görüntüsü yayınlandı. Resmi paylaşanın Luca Todesco olduğunu üzülerek belirtelim.

teknik destek

Luca Todesco, her yeni iOS sürümünde olduğu gibi iOS 10.1.1’i de jailbreak yaptığını açıkladı. Buna kanıt olarak da Twitter’dan bir cydia görseli yayınladı. Todesco yöntemin iOS 10.1’de de çalıştığını söylüyor.

img_0005

 

Apple, iOS 10’un ilk betasından beri iOS çekirdeğini şifrelemiyor. Bu ilk bakışta jailbreaki kolaylaştıran bir şey gibi görünse de aksine açıkların daha kolay tespiti ve daha kolay kapanması anlamına geliyor.

Todesco’nun çalışması geçen haftaki yayınlanan video ile alakalı değil. Eğer ikisi de yalan söylemiyorlarsa iOS 10.1.1’de iki açık var demektir. O kadar önleme rağmen bu kadar açığın olması jailbreak için umut ışığı var demek.

Öte yandan cydianın kurucusu Jay Freeman Saurik ise iOS 10 için cydianın henüz hazır olmadığını belirtiyor. Bu sebeple geçen hafta Reddit’te yayınlanan videoya kızmıştı. Yani o videonun gerçek olma ihtimali oldukça düşük.

Todesco’nun da yayınladığı hiç bir jailbreak yöntemi yok. Sadece video yada resim paylaşarak insanların iştahını kabartmaktan başka bir iş yapmıyor. Diğer ekiplere bulduğu açığı verebilir. Umudumuz yine Pangu ve Taig ekiplerinde.

müşteri hizmetleri

7 Comments

  1. Cem kardeşime katılıyorum şerefsiz ünlendikçe havalara giriyor…ünlenmese aracı yayınlar o kadar biliyosa

  2. Bu adamı kimse haber yapmasa buda böyle saçma sapan hareketler yapmaz amacı ne anlamıyorum

Comments are closed.