iOS 10.1 ve iOS 10.1.1 için Jailbreak Yayınlandı! Hemen İndirin!

iPhone 7, 7 Plus, 6s, 6s Plus ve iPad Pro'yu destekleyen iOS 10.1.1 ve iOS 10.1 için Jailbreak aracı yayınlandı. İşte konuyla ilgili bilmeniz gereken her şey...

8
ios-10-1-1-jailbreak

iOS 10.1.1’de keşfedilen önemli bir açıklıkla birlikte Project Zero forumunda ortaya çıkan İtalyan geliştirici ve güvenlik araştırmacısı Luca Todesco, iOS 10.1.1’i çalıştıran seçkin cihazlar için halka açık bir Jailbreak aracını yayınlayacağını vaadetmişti. Luca Todesco bu vaadini yerine getirdi. Heyecanlı Jailbreak topluluğu iOS 10.x’teki Jailbreak işlemine ilişkin somut bilgiler için sabırsızlıkla bekliyor.

Aslında bu detaylar en son yayınlanan iOS 10.2’in sürüm notlarında Apple tarafından açıkça paylaşılmıştı ama tam teferruat için Luca Todesco’nun yapacağı açıklama kritik önem taşıyor. Tabi açıklama yaparsa…

Şu an itibariyle yayınlanan bu Jailbreak aracının “yalu + mach_portal” olarak etiketlenmiş olması, bunun bir beta sürümü olduğuna dikkat çekiyor ve kesinlikle bu detaya dikkat etmeniz önemlidir. Yani Jailbreak işlemi sonrası her türlü sorunla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca yayınlanan bu Jailbreak’in Cydia Substrate’i henüz desteklemediğini de belirtelim.

Bu Jailbreak için desteklenen yazılımlar ve cihazlar da sınırlıdır. Ancak gelecek sürümlerinin daha fazla destekli olacağı ve iOS cihazı desteğinin artacağı söyleniyor. Bu Jailbreak aracının da semi-untethered olduğunu söyleyelim. Tıpkı iOS 9.3.3 için yayınlanan Pangu’un Jailbreak aracı gibi. Şu anda bu yayınlanan Jailbreak aracını, iOS 10.1 ve iOS 10.1.1 üzerinde iPhone 7/7 Plus, iPhone 6s/6s Plus ve iPad Pro üzerinde kullanabilirsiniz.

Eğer ki cihazınızda iOS 10.2 yüklüyse ne yazık ki Jailbreaka racını kullanmazsınız. Apple’ın iOS 10.1 ve iOS 10.1.1’e imza desteğini kesmiş olması geri dönüşleri de engelliyor. Bu yönü ile şimdilik yapabileceğiniz bir şey ne yazık ki yok. Eğer ki Apple izin veriyorken iOS 10.1.1 için SHSH2 blob’larınızı kaydettiyseniz, indirmek için Prometheus aracı yayınlandığında Jailbreakli iOS 9.3.3 cihazınızdan doğrudan iOS 10.1.1’e yükseltme yapabilirsiniz.

Buradan iOS 10.1.1 için Jailbreak IPA dosyasını indirebilirsiniz. Bu jailbreak’in nasıl kullanılacağıyla ilgili adım adım tam bir rehberle birlikte geri döneceğiz. Bizi izlemeye devam edin!

Son güncelleme:

8 YORUM

  1. Cydia impactor u indirin. Açın pc den. Telefonu bağlayın pcye. İpa dosyasını sürükleyip bırakın impactor a itunes k adı ve şifre sorcak yazın ipa kurulmuş olarak göreceksiniz

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.