İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10.3.2’den iOS 10.3.1’e Nasıl Geri Dönülür? (iOS Sürüm Düşürme)

Bugün yayınlanan iOS 10.3.2 güncellemesini yüklediğiniz iPhone’unuzu veya iPad’inizi iOS 10.3.1’e geri döndürmek (iOS sürüm düşürme) mi istiyorsunuz? İşte Apple’ın iOS cihazları için yayınladığı en yeni sürümü iOS 10.3.2’den iOS 10.3.1’e geri dönmek için bilmeniz gereken her şey.

teknik destek

Şu anda iOS 10.3.2’den iOS 10.3.1’e geri dönüşlere Apple izin veriyor. Bu izin verme süreci kısa süre sonra son bulabilir ki bulacaktır. Bu sebeple geri dönmek istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız.

Adım 1: Buradan devam ederek, hangi sürüme geçmek istiyorsanız iOS cihazınızla uyumlu olan iOS 10.3.1 yazılım dosyasını bilgisayarınıza indirin.

Adım 2: iOS cihazınızı bilgisayara bağlayıp DFU moda alın. iPhone 6s/6s Plus ve altı iPhone modelleri için ana ekran düğmesi + kilitleme/kilit açma düğmesine birlikte basılı tutun. Telefon kapanıp ekran komple kararınca beşe kadar sayıp kilitleme/kilit açma düğmesini bırakın. iPhone 7 ve 7 Plus için DFU mod için kilitleme/kilit açma düğmesine ve ses kısma düğmesine basılı tutmanız gerekmektedir.

iPhone DFU Mod

Adım 3: iOS cihazınızda siyah ekran olduğu halde bilgisayarınız telefonunuzu görecek ve iTunes kurtarma modunda bir cihaz olduğu uyarısını verecek.

Adım 4: Bilgisayarın Shift tuşuna basılı tutup iTunes’te iPhone’u geri yükle’ye tıklayıp indirdiğimiz iOS yazılım dosyasını seçip geri yükle diyoruz.

Ne yazık ki daha önceki iOS sürümlerine, yani iOS 10.3.1 dışındaki iOS sürümlerine geri dönüş yapmanız mümkün değildir.

teknik destek

4 Yorum

  1. Murat Ayhan Murat Ayhan 17 Mayıs 2017

    Ömer bey sürüm düşürmek için sadece yukarıda belirtmiş olduğunuz işlemleri yapmak yeterlimi yoksa ayrıca shsh denen kayıt işlemini yapmakta gerekirmi

Yorumlar kapatıldı.