Şimdi yükleniyor

İphone iOS 11.1.2 Tarih Hatasının Çözümü

İphone iOS 11.1.2 Tarih Hatasının Çözümü

İphone iOS 11.1.2 Tarih Hatasının Çözümü

Son Güncelleme tarihi 14 Şubat 2018 by Ersin Yıldırım

Apple geçtiğimiz haftalarda iOS kullanıcıları için 11.1.2 güncellemesini yayımladı. İphone iOS 11.1.2 Tarih Hatasının Çözümü bu güncellemeye geçen kullanıcılar ise cihazlarında tarih hatası yaşamaya başladı. Hala birçok kullanıcının bu sorunu çözemediğini ve bu sorundan yana sıkıntı yaşadığını görüyoruz.

teknik destek

İphone iOS 11.1.2 Tarih Hatasının Çözümü

İlk Olarak Sorunu Tanıyalım

iOS cihazlarda son güncelleme olan 11.1.2 güncellemesiyle yaşanmaya başlayan sorunun ne olduğunu ilk etapta tanımaya başlayalım. Eğer bir iPad ve iPhone kullanıcısıysanız cihazınıza 11.1.2 güncellemesini yükledikten sonra tarihi manuel bir şekilde günümüzdeki tarihe ayarlamak istediğiniz zaman cihazınızda çökme sorunu yaşandığını görebilirsiniz. Bu ayarlamayla beraber kendiliğinden çöken cihaz sürekli kendisini yeniden başlatarak kapatmaya başlıyor. Bu sorunu yaşayan kişiler ise hatalı tarih probleminin bir çözümü olup olmadığını merak ediyorlar.

Hatalı Tarih Sorunun Çözümü

Cihazınıza yaptığınız güncelleme sonrasında eğer hatalı tarih alıyorsanız bu durumu çözebilirsiniz. Bu problemi çözmek için şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

-İlk olarak cihazınızın Ayarlar bölümüne girin. Bu bölümde Bildirimler kısmında yer alan Ön İzlemeleri Göster ayarını Asla olarak ayarlamalısınız.

-Tekrar Ayarlar bölümüne girerek Genel kısmında yer alan Tarih ve Saat bölümündeki 24 saat zaman biçimi bölümünü ON konumuna getirmelisiniz. Yer alan Otomatik Ayarlar bölümünü ise kapatmalısınız.

-Sonrasında ise Saat dilimini güncel tarih olarak ayarlayarak telefonunuzu yeniden başlatın.

Yaşanan bu sorunun gelecek olan diğer güncellemelerle beraber çözülmesi beklenmektedir. Çözülmeyen kişiler ise yazımızda belirttiklerimizi uygulayabilir.

teknik destek