İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Beta 3 ve iOS 9.3.2 Performans Karşılaştırması

Apple dün geliştiriciler için iOS 10 beta 3’ü yayınlamıştı. Önceki beta sürümlerinde olduğu gibi bu beta sürümünde de iOS 10 için esas olarak performans iyileştirmelerine ve hata onarımlarına odaklanılmış. Peki ya hız geliştirmeleri konusunda iOS 10’un geldiği nokta ne? iOS 9.3.2’ye göre nasıl bir performansa sahip?

[irp posts=”8569″ name=”iOS 10 Beta 3 Yayınlandı!”]

YouTube’da testleri ile öne çıkan iAppleBytes kanalı iOS 10 beta 3 ve iOS 9.3.2 kurulu iPhone 6s, iPhone 6, iPhone 5s ve iPhone 5 üzerinde bir dizi performans testi gerçekleştirmiş. Karşılaştırmalara bakılırsa ne uygulamaların açılışında ne de diğer noktalarda hemen hemen hiçbir bariz hız farkı mevcut değil.

Ancak bu noktada belirtmekte fayda var ki iPhone 5 için iOS 10 beta 3 gerçek bir istikrar artışı sağlıyor. iOS 10 beta 3 yüklü iPhone 5’e daha yakından bakıldığı zaman uygulamaların daha hızlı açıldığını görmek mümkün.

İşte o test videoları;

iOS 10’un final sürümünün yayınlanmasına sadece birkaç ay kaldı. Apple’ın iOS 10’la iPhone 5 gibi eski cihazlarda hissedilir performans artışına imza atacak olmasının görülmesi gerçekten taktire şayan. Mevcut iOS 10 sürümlerinin beta sürümleri oluşu düşünüldüğünde şimdiden bir açıklama yapmak doğru olmayabilir ancak şirketin büyük iyileştirmeler yapma planı olduğunu görmek mümkün.