Şimdi yükleniyor

iOS 10.3.2 Jailbreak ve iOS 11 Jailbreak’e Ait Videolar Ortaya Çıktı!

iOS 11 Jailbreak

iOS 10.3.2 Jailbreak ve iOS 11 Jailbreak’e Ait Videolar Ortaya Çıktı!

Son Güncelleme tarihi 6 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Tüketici teknolojileri tarihindeki en heyecan verici kedi ve fare oyununu gözlerimizin önünde oynanmaya devam ediyor. Haziran ayında Weibo’da yayınlanan bazı fotoğraflar, iOS 11 beta 2’nin iOS 10.3.2 ile birlikte bu yılki MOSEC’de KeenLab tarafından Jailbreak yapıldığını gösteriyordu. Bu gelişme ile ilgili tek donenin basit bir fotoğraf olması pek inandırıcı olarak değerlendirilmiyordu.

teknik destek

KeenLab, tüm söylentileri ortadan kaldıracak bir adım atarak, iPhone 6 ve iPhone 7 Plus üzerinde iOS 10.3.2  ve iOS 11 beta 2 için Jailbreak yaptığını gösteren bir demo video paylaştı. Bu video Ağustos ayının son haftasında yayınlandı ancak yeni dikkat çekti ve bir anda gündeme oturdu.

KeenLab’ın Liang Chen tarafından YouTube’a yüklenen video, cihazın modelini ve çalıştırdığı ürün bilgisini gösteren ek açıklamalarla yan yana konumlandırılmış üç cihazı gösteriyor. Videoda iOS 10.3.2 çalışan bir iPhone 6, iOS 11 beta 2 çalıştıran bir iPhone 7 ve iOS 10.3.2 çalışan bir iPhone 7 var. Videoyu oluşturan kişi, Liang Chen’in Tencent Keen Lab’a atfedilen Jailbreak aracını çalıştırmadan önce her cihazın bir çalıştırdığı yazılımı hızlıca gösteriyor. Beklendiği gibi, ilk olarak Haziran ayında MOSEC 2017’de sahnede gösterilen aynı yazılım ve araç olduğu görülüyor.

Geçmiş yılların Jailbreak’lerinde olduğu gibi, uygulama basitçe “çekirdekten yararlanma”, “çekirdeğe yama”, “bypassing AMCC” ve “bypassing kpp” gibi işlemleri yapan “Jailbreak” düğmesini kullanıcıya sunuyor. En sonunda ise kullanıcıya sürecin başarılı olduğunu bilgisi veriliyor ve bundan hemen önce Cydia’nın kurulumu gösteriliyor.

İlginç bir şekilde, iOS 11 beta 2 çalıştıran iPhone 7’de işlemin tamamlanması biraz zaman alıyor gibi görünüyor; iOS 10.3.2’yi çalıştıran diğer iki cihaz da ise işlem oldukça hızlı gerçekleşiyor.

iOS 11’in sonraki beta sürümlerinde hâlâ aynı güvenlik açığının olup olmadığı belli olmamasına rağmen, iOS 11 için Jailbreak’in bir şekilde mümkün olduğunu videoda görmek mümkün. Videoda gösterilen Jailbreak araçları henüz herkese açık olarak yayınlanmadı ancak iOS 11’in bu ay yayınlanacak olması ve beraberinde böyle bir gelişmenin yaşanması oldukça ilginç duruyor.

teknik destek

5 yorum

comments user
bulut

selam kolay gelsin 10.3.2 çıkma ihtimali varmı yoksa 11 geçiş yapalımı hocam bu konuda en net cevap alacağımız sizlerden ses seda yok

comments user
Emin

ne çıkmaz jailbreak miş arkadaş

    comments user
    deniz

    nerede çıkan o jailbreak koy linkini de görelim milleti keklemenin alemi yok ortada zaten reklam amaçlı bir sürü abidik gubidik jailbreak çakması programlardan başka bir şey yok

comments user
boraboris

allahım hadi artıkkk yaaaaaaa :'(

Yorumlar kapalı.