İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Jailbreak Yapıldı

iOS 9’lu versiyonlarda Jailbreak konusunda sınıfta kalan hackerlar iOS 10 beta 1 in yayınlanması ile iOS 10 için Jailbreak çalışmalarına başladılar. Ünlü iPhone hacker iH8sn0w, iOS 10 yüklü iPhone 5 üzerinde cydiayı çalıştırmayı başardı.

teknik destek

IMG_0115

iH8sn0w, attığı tweette iOS 10 üzerinde cydianın çalıştığını yazdı. Tabiki bu tweet iOS 10’u Jailbreak yaptığını gösteriyor. iOS 10 yüklü iPhone 5 üzerinde jailbreak yapabildiğine kanıt olarak da bir video paylaşan iH8sn0w’un bu işe girmesi elbette sevindirici bir haber. Çünkü o bir dönem yayınladığı Sn0wbreeze isimli Jailbreak aracı ile pek çok kişinin cihazına Jailbreak yapmasını sağlayan bir hacker. Yani Luca Todesco gibi bir kişilik değil.

Bu jailbreak büyük olasılıkla iH8snow’un eski iBoot açığını kullandığını gösteriyor. 32-bitlik bir aygıt olan iPhone 5 üzerinde çalışan bu jailbreak muhtemelen 64-bit cihazlarda çalışmıyor. Bütün cihazları kapsayan bir Jailbreakin yayınlanması için diğer jailbreak gruplarının iH8sn0w’a yardım etmeleri gerekiyor. Umarız iOS 9’da hasret kaldığımız Jailbreak iOS 10 için çıkar.

ih8sn0w’un iOS 10 Jailbreak videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri