İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10’da Kilidi Açmadan Kişiler Aranabiliyor! Bunu Engellemek için iOS 10 Kilit Ekranını Düzenleyin

Hayatımıza pek çok yeniliği getiren iOS 10 güncellemesi her yönü ile taktire şayan bir yapıyı da beraberinde getiriyor. Yaklaşık üç aylık test sürecinden geçen ve halen daha geliştirilmesi için beta süreçlerini devam ettiren Apple’ın elbetteki gözünden kaçırdığı ufak detaylar da yok değil.

teknik destek

Bunlardan birisi Kilit Ekranı’ndaki Favoriler Araç Takımı (Widget) kısmı. Parola veya Touch ID girmeden kilit ekranının solundaki bu kısımda pek çok Araç Takımı yer alıyor. Bu Araç Takım’larını düzenlemek tümüyle sizin kontrolünüzde.

Bugünkü yazımızda da iOS cihazınızın (iPhone, iPad ve iPod touch) kilidini açmadan favori kişileri arama yapmanıza olanak tanıyan bu unutulmuş veya bilerek bu şekilde tutulmuş açığı nasıl kapatırız buna değineceğiz.

iOS 10 Kilit Ekranını Düzenleme

Adım 1: Öncelikle Kilit Ekranı’nı açın ve ekranı sağa doğru kaydırın. aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

ios-10-kilit-ekrani

Adım 2: Ekranı aşağıya doğru kaydırın ve “Düzenle” düğmesine dokunun. Parolanızı veya Touch ID girişinizi yapın.

ios-10-kilit-ekrani-duzenleme

Adım 3: Araç Takımı Ekle ekranından Favoriler Araç Takımı’nı çıkartın.

ios-10-arac-takimi-duzenleme

Böylece kilit ekranındaki Favoriler Araç Takımı üzerinden iOS cihazınızın kilidini açmadan arama yapmayı engellemiş olacaksınız.

Bu yöntemi kullanarak ayrıca iOS 10 Kilit Ekranı’nızı da kendinize göre düzenleyebilir ve kişiselleştirebilirsiniz.

Ne yazık ki bunun dışında şimdilik başka bir çözüm söz konusu değil. Eğer ki Apple bunu unutarak yapmış ise yakın zamanda gelecek ek bir iOS 10 güncellemesi ile sorun çözülecektir diye tahmin ediyoruz.

teknik destek

3 Yorum

  1. Berkay YILMAZ Berkay YILMAZ 25 Eylül 2016

    Daha ne kadar ek güncelleme gelecek merak ediyorum doğrusu? Aylardır beta aşamasından geçen yazılım nasıl olurda böyle basit sorunlara maruz kalır aklım almıyor. Nerede o Steve Jobs dönemi..

Yorumlar kapatıldı.