iOS 11 ile İptal Olan “O” Özellik Geri Geliyor!

iOS 11 3D Touch Uygulama Değiştirici

Apple’ın yazılım mühendisliği şefi Craig Federighi, Uygulama Değiştirici’ye erişmek için kullanılan popüler 3D Touch hareketinin gelecekteki bir iOS 11 güncellemesi ile geri döneceğini açıkladı.

teknik destek

Federighi, bir kullanıcının kendisine gönderdiği e-postayı yanıtlayarak, Apple’ın tanımlanamayan teknik bir kısıtlama yüzünden bu hareketi geçici olarak devre dışı bıraktığının ve 3D Touch ile Uygulama Değiştirici’ye ulaşma hareketinin gelecekteki iOS 11.x güncellemesi ile geleceğini söyledi.

Kullanıcılar, iOS 9 veya iOS 10 çalıştıran ve 3D Touch’ı destekleyen bir aygıtta, ekranın sol kenarında bir noktaya sertçe bastırarak sağa doğru parmağını kaydırdıklarında Uygulama Değiştirici’ye hızlıca erişebiliyorlardı. Bu hareket ilk olarak iOS 11 betalarında kullanılamaz hale geldi ve Salı günü yayınlanan iOS 11’in herkese açık final sürümünde de bulunmadığı görüldü.

Nitekim Apple’ın yazılım mühendisliği şefi Craig Federighi, bunun kasıtlı olarak yapıldığını doğrulayarak gelecekteki bir iOS 11 ara güncellemesi ile özelliğin geri geleceğini söyledi.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.