Şimdi yükleniyor

IOS 11 iPhone Batarya Performansı nasıl uzatılır?

IOS 11 iPhone Batarya Performansı nasıl uzatılır

IOS 11 iPhone Batarya Performansı nasıl uzatılır?

Son Güncelleme tarihi 24 Şubat 2018 by Esrin Akkaya

teknik destek

IOS 11 iPhone Batarya Performansı nasıl uzatılır? Uzun batarya hepimiz için önemli, akıllı telefon alırken bile bataryası daha uzun süre idare eden telefonları tercih ediyoruz.

IOS 11 iPhone Batarya Performansı

Arka plan uygulamalarını yenileme

Arka Plan Etkinliği. Bu mesaj, ilgili uygulamanın arka plandayken de pil kullandığını belirtir. Yani siz başka bir uygulamayı kullanırken ouygulama şarj harcamaya devam etmektedir.

Pil ömrünü artırmak için, uygulamaların arka planda yenilenmesine imkan veren özelliği kapatabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile’ye gidin ve düğmeyi Kapalı konuma getirin.

Mail uygulaması için Arka Plan Etkinliği mesajı varsa, verilerin manuel olarak alınmasını seçebilir veya verilerin alınması için geçerli zaman aralığını artırabilirsiniz. Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Yeni Verileri Al bölümüne gidin ve seçiminizi yapın

Ekran parlaklığı

Ekran parlaklığı ayarlarını yapıyoruz. iPhone’larda LCD ekrana sahiptir yani OLED ekran gibi bir yapıya sahip değil bu yüzden çok yüksek parlaklıkta inanılmaz bir batarya kullanımı sağlıyor bunu önlemek için .

 iPhone  Ayarlar> Ekran ve Parlaklık gidin, Otomatik Parlaklık seçeneğini kapalı konumu getirip manuel olarak ekran parlaklık ayarını kendinize göre düşük seviyelere indirin.

Konum servisleri

İlgili uygulamalar için Konum Servisleri’ni kapatarak pil ömrünü optimize edebilirsiniz. Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri’nden bu özelliği kapatın.

Konum Servisleri’nde her uygulamayı kendi izin ayarıyla birlikte görebilirsiniz. Kısa süre önce konum servislerini kullanmış olan uygulamaların açık/kapalı düğmesinin yanında bir gösterge bulunur.

teknik destek