iOS 11’de Baş Gösteren WhatsApp Bildirim Sorunu

iOS 11 WhatsApp Bildirimleri

Birçok iPhone kullanıcısı, iOS 11.0 güncellemesinden bu yana WhatsApp bildirimleriyle ilgili sorun yaşadığını dile getiriyor ve kesinlikle bir sorun olduğu artık bilinen bir gerçek. iPhone kullanıcıları, yeni mesajlar için bildirim almıyorlar veya bildirimler yalnızca WhatsApp’ı açtıktan sonra gelmeye başlıyor. Sorun kimi zaman kendi kendine çözülebiliyor ancak bir müddet sonra yeniden baş gösteriyor.

teknik destek <

İlk dönem sorunun iOS 11’den kaynaklandığı iddia edilmişti ancak diğer pek çok popüler uygulamaların bildirimlerinde herhangi bir problemin olmaması sorunun WhatsApp’tan kaynaklandığını gösteriyor gibi duruyor.

Muhtemelen sorun WhatsApp’ın iOS veya Apple’ın Push Bildirim Hizmeti (APNS) ile alakalı bir problemden kaynaklanıyor. Uygulama bildirimleri, Apple’ın Push Bildirim Hizmeti’nden (APNS) gönderilir ve bildirimlerin gönderilmesi tamamen bu hizmetin kontrolündedir. Diğer pek çok uygulamaların bildirimlerinde herhangi bir sorunun olmadığı göz önüne alındığında WhatsApp’ın bu sorunun Apple’ın Push Bildirim Hizmeti’nden kaynaklanmadığının göstergesi.

Ayrıca belirtmeliyiz ki, ne yazık ki sorunun çözümü için uygulanabilecek hiçbir yöntem yok.

Güncelleme: iOS 11 WhatsApp Bildirim Sorununun Çözümü

WhatsApp muhtemelen sorunun farkında ve kendi araştırmalarını yaparak gelecekteki bir güncellemede bu ilginç problemi çözecek. O güne kadar, WhatsApp kişilerinizle olan iletişiminizde bir aksaklık oluşmaması adına ara ara uygulamayı açarak mesajlarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

müşteri hizmetleri

8 Comments

  1. Erdoğana kayılıyorum instada da cok sıkıntı yaşıyorum

  2. Sorun telefondadır diye servis cihazın yenisini verdi fakat yenisi de aynı soruna devam ediyor böyle devam ederse ıphone den vazgeçicem

  3. banda hem telefon hemde sim kart bozuk dediler durumun farkında değiler

  4. 2 gün önce Whatsapp’a mail attım bu konu ile ilgili. Fakat sorunun kendilerinde değil telefonumdan kaynaklandığını söylediler. Sanırım henüz farkında değiller veya kabullenmiyorlar.

  5. evet sorun hala devam ediyor çok can sıkıcı sorun ios da ve çözümü şu an yok

  6. watsapp bidirimleri sıfırlanınca düzelen oluyormuş diye okudum ben yaşamıyorum o problemi

  7. Bu diğer uygulamalarda Var bence Facebook İnstagram ve Swarm gibi

Comments are closed.