İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.1-iOS 9.3 Pangu Jailbreak Çıktı Çıkacak İddiası (Güncellendi)

iOS 9.3.1-iOS 9.3 Jailbreak için beklentiler artmışken şimdiye kadar hep söylentiler ve bazı sızıntılar haber konumuz oluyordu. Ancak bu sefer işler değişmiş durumda. Daha önce Pangu ekibi iOS 9.3.1-iOS 9.3 için Jailbreak üzerinde çalıştıklarını duyurmuşlardı ancak bu önceki iOS sürümlerinde yaşanan ve ortaya çıkan ertelemeler sebebi ile güven vermemişti. Her ne kadar beta sürümü de duyurulmuş olsa da beklentiler düşmüş ve pek çok insan çıkmayacağı yönünde değerlendirmelerde bulunuyorlardı.

Pangu Prereleases isimli YouTube kanalı üzerinden bir video yayınlandı. Videoda iOS 9.3.1 Jailbreak aracı görülüyor ve bu araç kullanılarak Jailbreak iOS 9.3.1’e yükseltilen bir iPhone 6/6s görülüyor.

İşte o video;

Zaten bir süredir dillendirdiğimiz bu konu için de ortaya çıkmış olan bu detay ile beklentilerin rahatça yükselebileceğini söyleyebiliriz. Ancak videonun sahte olduğuna dair iddialarda mevcut çünkü resmi bir kanaldan yayınlanmış video değil.

Ayrıca Apple’ın ilk beta sürümünü yayınladığı iOS 9.3.2 için gelişme var mı, Jailbreak toplulukları o tarafa yöneldiler mi bilinmiyor. Verilere göre iOS 9.3.2’nin yayınlanmasından sonra Jailbreak iOS 9.3.1’e verilecek bir yama güncelleme ile iOS 9.3.2’ye geçiş sunulabilir. Şu an için konumuzun Jailbreak iOS 9.3.1 olduğu ve kullanılabilir son iOS sürümününde o olması sebebi ile bu konunun şimdilik önemli olmadığı açık.

Özetle, eğer ki hali hazırda bir Jailbreak iOS 9 kullanıcıysanız iOS 9.3.1’e geçiş yapmayıp bekleyebilirsiniz. Yakın zamanda, muhtemelen birkaç ay içerisinde gelecek olan Jailbreak iOS 9.3.1’e geçiş yapabilirsiniz.

5 Yorum

 1. Unjailbroken Unjailbroken 12 Nisan 2016

  Ne videosu? Pangu ekibinden misin? 🙂

 2. Arınç ÜNAL Arınç ÜNAL 12 Nisan 2016

  Videonun bi kısmında ekranın kilidini açın ve uçak moduna alın diyor. Ama adam hiçbirşey yapmıyor ve program Jailbreak (!) işlemine devam ediyor. Tamamen YALAN.

 3. mustafa mustafa 12 Nisan 2016

  32 BIT 64 BIT HANGILERI OLUYO BILEN VARMI BENIM TELIM 6 PLAS AMA KAÇ BIT OLDUNU BILMIYORUM

 4. Uzman Uzman 11 Nisan 2016

  Jailbreak, 32 bitlere mi 64 bitlere mi gelecek? Yoksa her ikisine birden de gelir mi?

  • Osman Osman 12 Nisan 2016

   Muhtemelen 32-64 bit için çıkacaktır.

Yorumlar kapatıldı.