İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS için Beklenen WhatsApp Güncellemesi Yayınlandı

Geçtiğimiz haftalarda Android için yayınlanan WhatsApp güncellemesi sonunda iOS için de yayınlandı. Yeni WhatsApp güncellemesinin içeriğine gelin birlikte bakalım.

teknik destek

Malumunuz normalde bu tip güncellemeleri sizlerle paylaşmıyoruz ancak bu seferki güncelleme diğerlerine göre biraz daha farklı. Beklenen güncelleme diyoruz çünkü Apple’ın iOS 10’la adeta bir silah haline dönüştürdüğü iMessage pek çok rakibini ateşlerken buna doğal olarak WhatsApp’ında dahil olduğunu belirtelim.

Yeni WhatsApp güncellemesi ile fotoğraf ve video düzenlemesi yapılabiliyor. Fotoğraf ve videolara yazı, emoji ekleyebilir ve üstlerinde çizim yapabilirsiniz. Pek çok yazı fontlarını ve çizim için fırça tiplerini beraberinde getiren güncelleme şu anda App Store’dan indirilebilir durumda. Ayrıca iMessage’a gelen efektli mesaj gönderme seçeneklerine karşın WhatsApp’ın cevabı Snapchat’te gördüğümüz tasarım özellikleri olmuş.

Güncelleme ile ayrıca grup yöneticilerinin uygulama üzerinden grup davet linkleri ile katılım sağlayacak kullanıcılara doğrudan davetiye oluşturabildiğini belirtelim. Zaten bir süredir bunun testlerini yapan WhatsApp geliştirme ekibi güncelleme ile bu özelliği sabitleştirmiş durumda.

Güncellemeyi buradan devam ederek veya aşağıdaki ekran üzerinden doğrudan edinebilirsiniz.

[appbox appstore id310633997]

teknik destek