Şimdi yükleniyor

iPhone 7, iPhone 6s ve iPhone 7 Plus Konsept Tasarım Karşılaştırılması [Video]

iPhone 7

iPhone 7, iPhone 6s ve iPhone 7 Plus Konsept Tasarım Karşılaştırılması [Video]

Son Güncelleme tarihi 16 Ağustos 2016 by Müşteri hizmetleri

iPhone 7’nin önümüzdeki ayda tanıtılması bekleniyor. Ancak bugünlerde iPhone 7 ve 7 Plus’un tasarımını tartışır olduk. Bu yıl çıkacak olan iPhone 7 ve 7 Plus’ta tamamen değiştirilmiş bir tasarımı olacağını söylemek hata olur. Nedeni ise piyasada dolanan bir ton sızıntı ve söylentiler.

teknik destek

Anlayacağınız gibi yeni iPhone’da çok fazla değişiklik olmayacak. Ancak iPhone 7 söylentileri ve sızıntıları biraz daha tasarım konusunda bize yeşil ışık gösterdi. Tasarım açısından söylentilere bakarsak 2 büyük değişiklik olacak.

Bunlardan ilki eğimli bir kamera lensi ve geliştirilmiş bir kamera deneyimi. iPhone 6s’de bu tasarım askıya alınmıştı ancak piyasadaki diğer telefonlarda eğimli kamera lensi lider bu nedenledir ki iPhone 7’de bu tarz bir kamera bekleniyor.

iPhone 7 Plus ise farklı bir kameraya sahip olacağı söylendi. 2 kamera olması ve birbirinden farklı özellikte olması bekleniyor. Ancak bu rivayetlerin ne denli doğru olduğunu kavramak zor. 6s Plus ile karşılaştırıldığında aşağı yukarı ufak değişiklikler olması çok mümkün görülüyor. Tasarımda şuanda umduğumuz değişiklikler yok yine de tasarımın değişmesini daha iyi olmasını ümit ediyoruz.

2. en büyük tasarım farklılığı ise 3.5mm jackların kaldırılması. Bu söylenti bir çok piyasa analisti ve diğer Apple’la ilgili sitelerde aylarca söylenen değişiklikti. Ancak umduğumuz gibi olmayabilir. 3.5mm jack kaldırılarak cihazın inceltilmesi gündemde idi ancak böyle bir şeyin olamayacağı ihtimalini de görüyoruz. Apple’ın buna göre Lightning adaptörlerini size kutu içinde vereceğini bildirelim.

aa-300x169 iPhone 7, iPhone 6s ve iPhone 7 Plus Konsept Tasarım Karşılaştırılması [Video]

Kulaklık jackı hariç gözle görülür bir değişiklik yok gibi görülüyor. Tasarıma baktığımızda S serisi gibi tasarımın değişmediğini görüyoruz.

bb-300x169 iPhone 7, iPhone 6s ve iPhone 7 Plus Konsept Tasarım Karşılaştırılması [Video]

Dürüst olmak gerekirse tasarım son iki iPhone’da olduğu gibi pek yenilikçi değil. iOS 10 ile iPhone 7 serisinin uyumluluk konusundaki özelliklerinide merak ediyoruz. Belki istediğimiz değişiklikler 2017 yılında gerçekleşebilir. Sizin iPhone 7 veya 7 Plus’tan beklentileriniz neler?

teknik destek