Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Mikrofon Sorunu Yaşıyor!

iphone7

iPhone 7 Mikrofon Sorunu Yaşıyor!

iPhone 7 Mikrofon Sorunu Yaşıyor!

teknik destek

iOS 11.3 sürümünün çıkmasından hemen sonra iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde can sıkıcı bir durum yaşanmaya başlandı. Sistem güncellemelerinin hemen ardından meydana gelen mikrofon problemi, kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar arasında yayılmaya başlandı.

Mikrofon Problemi Nasıl Çözülecek?

Apple yetkili servisler tarafından dağıtılan belgelerde, mikrofon probleminin yazılı olmasıyla beraber mikrofon problemi büyük bir resmiyet kazanmış durumda. Şirket, kullanıcılar telefonda konuşurken hoparlör tuşunun gri bir renge bürünmesinin olabileceğini belirtti. Ayrıca kullanıcıların yaptığı normal aramalarda ve FaceTime görüntülü aramalarda da seslerin duyulmaması gibi problemler yaşanabiliyor.

Bu sorunla kullanıcıların kendilerine başvurmasıyla beraber yetkili servisler, öncelikle kullanıcılardan kulaklık bağlantılarını sonlandırmalarını istiyor. Bluetooth kulaklıklar, cihaza tanımlanmışsa bunun iptalini isteyen servis sağlayıcılar, problemin böylece ortadan kalkıp kalmayacağını denemek istiyorlar.

iphone71 iPhone 7 Mikrofon Sorunu Yaşıyor!

Problem devam ettiği sürece de yetkili servisler kullanıcılardan ses tanılamalarını başlatmalarını istiyor. Eğer bu hususta ‘’cihaz dock tespit edemedi’’ veya ‘’aksesuar desteklenmiyor’’ gibi uyarılar alınırsa, cihaza büyük ölçüde tamir yolu görünüyor.

Şirket Sorunu Açıklamıyor

Bu durumdan sonra Apple şirketinden bir açıklama bekleyen kullanıcılar, istedikleri açıklamayı maalesef göremediler. Ayrıca cihazınız servise gittiğinde garantisi bitmişse, firma sizden ücret de talep edebiliyor. Yani böyle bir probleminiz varsa ve cihazınızın garantisi  sona ermişse, maalesef cebinizden para çıkabilir.

Umarız iOS 12 sürümünün kullanıcıları, buna benzer olaylarla üzülmezler. İlerleyen günlerde de Apple tarafından bir açıklama bekleniyor.

 

teknik destek