Şimdi yükleniyor

Face ID sorunları için arka kamerada değişecek

face ıd

Face ID sorunları için arka kamerada değişecek

Son Güncelleme tarihi 8 Mayıs 2018 by Harun Ünal

Kullanıcıların iPhone X’te Face ID ile bir sorun yaşadığı ve Apple’ında bu durum hakkında bir onarım işlemi sunduğu öğrenildi. Apple, Face ID sorunları için arka kamerayı değiştirdiğini açıkladı.

teknik destek

Apple Mağazaları ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları, Face ID sorunlarında genelde ekran onarımı yerine iPhone X’te bütün üniteyi değiştirme yetkisine sahip durumda. Apple Store ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları, ilk önce iPhone X’in arka kamerasında tanılamayı çalıştırmaları ve sorunun düzelip düzelmediğini görmek adına tüm sistemi onaracaklarını söylüyor. Sorunun devamı halinde, bütün birim değişimi için tüm yetkide verilmiş durumda.

Tam anlamıyla açık olmasa bile, iPhone X’in arka kamerasında ve ön TrueDepth sisteminde yer alan arıza arasında belli bir bağlantı söz konusu.

Bu konu üzerine çalışanların ilk olarak müşteri telefonunda Face ID sorununu arka kamera onarımıyla çözüp çözemeyeceklerine bakıyor. Ardından ise yeni bir telefon için tüm ünitenin değişmesi gerektiği öğrenildi.

Elbette Face ID sorununu çözmek için arka kamera değişimi mantıksız görünebilir. Birçok destek forumunda birçok kullanıcı ise arka kamera değişiminin bir işe yaramadığını söylüyor.

Bir kullanıcı ise Reddit’e arka kameranın ve Face ID’nin iPhone X’te normal olarak çalışmadığını söyledi. Kullanıcı Face ID’yi kullanmaya başladığı sırada Face ID kullanılamıyor, daha sonra tekrar deneyin” yazan bir mesaj gördü. Bunun üzerine servise giden kullanıcı ön kamera ve arka kamera arasında bir bağlantının olduğunu öğrendi.

Sizin iPhone X’inizde Face ID sorunu var mı?

teknik destek