Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Plus, Hiçbir Sorun Yokken Durduk Yere Patladı!

iPhone-7-Plus-Patlama

iPhone 7 Plus, Hiçbir Sorun Yokken Durduk Yere Patladı!

Son Güncelleme tarihi 24 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Twitter’da paylaşılan bir video ile Apple harekete geçti. Videoda, Brianna Olivas’in sahip olduğu iPhone 7 Plus bir anda içten erimeye yani yanmaya başlıyor. Kısa süre içerisinde büyük ses getiren video ile ilgili araştırmalar devam ediyor.

teknik destek

https://twitter.com/briannaolivas_/status/834556234166448128

Konuyla ilgili Mashable’a konuşan Olivas, iPhone’unda basit görülebilecek bir sorun oluştuğunu ve sorunun çözümü için Apple Store’a gittiğini söylüyor. Apple Store’daki yetkililerin, iPhone’unun iyi durumda olduğunu da tekrar normal çalışmaya başlayacağını belirttiklerini söyleyen Olivas, evinin yolunu tuttuğunu ve her ne olduysa bir gün sonra olduğunu belirtiyor.

O gece uyandığında telefonunun yanında olduğunu ve bir problem olmadığını söyleyen Olivas, günün sabahında tuvalete giderken telefonundan dumanlar çıkmaya başladığını gördüğünü ve hemen onu lavabo yakınına, tezgahına aldığını belirtirken kısa süre içerisinde iPhone 7 Plus’ın içten içe erimeye başladığını söylüyor.

Olivas, testler için telefonunu Apple’a teslim etti ve Cupertino merkezli şirket bir hafta içerisinde kendisine dönüş sağlayacak. Bir Apple sözcüsü de durumu doğrulayarak, şirketin cihazı incelediğini açıkladı.

Son dönemde patlayan akıllı telefonlar, Samsung’un Galaxy Note 7’si ile popüler bir hal almıştı. Öyle ki, Samsung’u büyük bir zora sokan bu durum, eşi benzeri görülmemiş bir durumu yaratmış ve Samsung’un akıllı telefonunun üretimini durdurmasına ve piyasadaki Note 7’leri geri çağırmasına neden olmuştu.

Bu noktada ise akıllı telefonlardaki lityum iyon piller konusunda hem üreticilerin hem de kullanıcıların dikkatli olması gerektiğinin önemi tekrar anlaşılmış oldu. Lityum iyon piller, üreticilerin ve tedarikçilerin pilleri kullanıma hazır hale getirme konusunda daha dikkatli davranmasını gerektiriyor ve dikkatli davranılmadığı zaman arızalanmaya ve patlama eğiliminde olabiliyorlar.

teknik destek